Bylo tomu naopak. Závod, který se už třetím rokem plave jako Memoriál Vladimíra Tupého, dlouholetého sázavského otužilce a zakladatele Silvestrovské otužilecké soutěže, přilákal spousty osobností tohoto sportu.

Na startu se objevily například mistryně světa Magda Okurková a Renata Nováková. Dále Zdeněk Tlamička, který překonal Berringovu úžinu nebo Richard Nyary, který přeplaval úžinu Gibraltarskou. Nechyběl ani sólista národní opery Richard Haan a Petr Mihola, pokořitelé kanálu La Manche. Ale pokoru a respekt nás, kteří jsme stáli na břehu v péřových bundách a čepicích, si zasloužili všichni z více než 150 závodníků.

Na otázku, kdo se podílí na konání závodu, odpověděl hlavní pořadatel Radek Tupý: "Závod pořádá Česká otužilecká unie, ale neobešlo by se to bez významné finanční podpory Sázavy, dále bez zabezpečení závodu hasiči, kteří byli připraveni ve člunech na vodě poskytnout pomoc v případě, že by se některý ze závodníků dostal do problému a též díky záchranné službě. Poděkování patří místní základní škole za zázemí pro účastníky závodu a žákům za výrobu unikátních kreslených diplomů. Těch vyrobili více, než bylo závodníků, a proto si mohli zájemci z řad návštěvníků nějaký koupit a podpořit tak nadaci Dětské srdíčko“ řekl.