Už od deseti hodin se však shromažďovali lidé venku před starší žlutou budovou, ve které to vše před osmi lety začalo. Při bohatě naloženém pultu si mohli vzít něco k snědku nebo svařák či čaj na zahřátí. Návštěvníci rádi využili nabídku řízků, různých druhů obložených chlebíčků či malý pamlsek.

David Richtr ve svém úvodním slovu řekl, co předcházelo vzniku galerie. „Já jsem přemýšlel o tom, jak to vlastně udělat, protože vyrobit takové množství vypínačů a zásuvek jenom pro nás, které neprodám, je dost. A ještě to má spoustu barev a druhů. Pak jsem si řekl, že mám vlastně firmu, a lidi, kteří pro mne pracují, tak jsem si zadal objednávku. Tu splnili a namontovali jsme je na stěnu. Zkusil jsem si, jaké to je být zákazníkem a je to skvělé,“ vzpomíná David Richtr s vděčností směrující ke svým zaměstnancům. Pochválil také manželku, která před lety přišla s nápadem vyrábět keramické vypínače a zásuvky.

Dnešnímu úspěchu však předcházely roky pokusů a omylů. Ve chvílích, kdy by to jiní vzdali, Lucie a David Richtrovi se do toho pustili ještě s větší vervou.

Protože galerie tvořila poměrně malý prostor, byli přítomní rozděleni do tří skupin, které vcházely do galerie postupně jedna po druhé. Uvnitř je čekala sklenka sektu a prohlídka krásných ručních děl, kterým trůnil erbovní kousek ke stému výročí založení republiky. Excelentní vypínač má na svém vrcholu repliku Svatováclavské koruny a obvod vypínače je zdobený českými granáty. Byl vytvořený ve spolupráci se zlatníkem Radkem Prosem, který jej ručně vyzdobil zlatem, granáty, rubíny a spinelem.

Slavnost pak pokračovala venku grilováním a kreativním malováním na vypínače, přičemž prvních 20 účastníků workshopu obdrželo své výtvory zdarma.