V současné době se mezi objektem Mydlářky a novými betonovými garážemi, tedy přímo v Nádražní ulici, 'prohání' skvělý pomocník cestářů, vibrační válec. Ten zhutňuje podloží budoucí vozovky. Po ní se ještě před tím, než do garáží vjedou první auta, budou motoristé přesouvat ze v současnosti uzavřené Táborské ulice. Vibrace jsou přitom tak silné, že je možné je cítit i deset metrů daleko.

„Předpokládáme, že k tomu dojde ještě letos,“ uvedl benešovský místostarosta, i když potvrdil, že oficiální termín dokončení díla je až v prvních měsících roku 2021.

Stavba dopravního terminálu po dokončení zjednoduší díky podchodu protaženému z vlakového nádraží přecházení mezi oběma částmi terminálu. Jak podzemí budou cestující využívat zatím však není jasné.

Jisté je jen jedno: lidé vždy budou hledat nejkratší cestu. Tu využívali i v době, kdy v Nádražní ulici byl běžný provoz. Nic na tom nezměnila ani hrozba pokuty za dopravní přestupek. Cesta totiž vedla z Jiráskovy ulice přímo k pokladnám, ovšem mimo vyznačený přechod pro chodce.