„Tuhé mrazy ale přerušily práce a tak se dokončení posunulo až na šestého října,“ potvrdil místostarosta Týnce Bedřich Pešan s tím, že vracení dotací městu nehrozí, protože se podařilo termín čerpání podpory prodloužit do konce roku.

V novostavbě vznikají tři učebny, šatny a také chodba, díky níž bude možné procházet mezi oběma pavilony bez přezouvání. „Budou to kmenové třídy, žádné speciální, třeba jazykové učebny,“ upřesnil Bedřich Pešan s tím, že spojovací krček přijde město na 28 milionů korun, včetně 18 milionů dotace.

Už v pondělí 10. července začne vedle krčku také stavba tělocvičny. Na její dokončení bude mít zhotovitel téměř devět mesíců. Nyní o prázdninách ale vybuduje nový boční vchod do stávající tělocvičny a stavebně upraví i část jejího zázemí. 

„Letos v nové tělocvičně musíme proinvestovat 80 procent nákladů a zbytek napřesrok,“ připomněl místostarosta s tím, že přislíbená dotace činí 30 milionů a celková částka pak o pět milionů víc. Město podle Bedřicha Pešana investuje také dalších 8 milionů do úprav okolí novostaveb.