Potvrdilo se to i například ve čtvrtém volební okrsku Benešova. Ten voliči je tradičně najdou v Domě dětí a mládeže v Poštovní ulici. „Zatím k nám přišlo volit jen osm voličů,“ informovala jedna zapisovatelka volební komise hodinu po zahájení hlasování. Přitom tento volební okrsek má na seznamu voličů zapsaných 818 lidí.

Ve většině komisí pracují ženy a také ve volebním okrsku číslo 4 jim pomáhal pouze jediný muž. „Z těch osmi voličů byl také pouze jediný muž. Ženy jsou v tomto ohledu asi zodpovědnější,“ shodli se komisaři a své pravdě se zasmáli.

Hned vedle domu dětí a mládeže je školní družina při Základní škole Jiráskova Benešov. Právě tam má sídlo volební okrsek číslo 6. Také tam pracuje při druhém kole senátních voleb pouze jediný muž.

Voličů - mužů tam do třetí odpolední přišlo sice více, než ve volebním okrsku číslo č, ale ne absolutní počet hlasujících to bylo se sousední m okrskem naprosto vyrovnané. „U nás jsou mezi voliči lidé dříve narození,“ konstatoval při pohledu na archy se jmény „odvolených“ voličů komisař Václav Fiala.

Kdo se stane novým senátorem: Jiří Kozák (ODS), nebo Zdeněk Hraba (STAN)? Dozvíme se v sobotu 13. října odpoledne.

V Peceradech do 20 hodin odvolili čtyři lidéNuda ve volebních místnostech. Tak se dá popsat první den druhého kola senátních voleb na Benešovsku. Účast se pohybuje na velmi nízké úrovni od zhruba tří do 15 procent. Nejslabší účast byla v pátek 12. Října v týneckém 9 okrsku v Peceradech. Ve 20 hodin tam odvolili jen čtyři lidé. Zapsaných voličů tam ale je 290. Na Chlístově mají prakticky stejně voličů, 285, ale v 18.30 hodin jich odvolilo už 24. Ve 23. benešovském okrsku v Bukové Lhotě ve 19.45 hodin volilo ze 124 voličů jen 8. Téměř šest stovek voličů žije v Bukovanech, v půl osmé večer jich hlasovalo 30. Necelá 4 procenta voličů využilo své možnosti rozhodnout o novém senátorovi do 19.45 hodin v týneckém prvním okrsku. Z 563 voličů hlasovalo 22.