Pohladí oko květinami, které nejen zaujmou, ale také vydrží; hned tak neuvadnou. Úžasné, chválí hejtmanka Petra Pecková (STAN), jež se novou výzdobou svého pracoviště pochlubila na facebooku.

Další díla, která přičiněním pedagogů vnikla pro kraj ve školní vazárně, představila na své facebookové prezentaci i sama škola. A dá se předpokládat, že těmito obrázky, stejně jako záběry ze školního skleníku, dokáže zájemce o floristiku opravdu nadchnout. A leckteré i přimět k tomu, aby se blíže informovali o možnostech studia.

Ostatně – právě mezi tyto dvě fotogalerie se „vklínila“ i aktuální informace o tom, že na základě čerstvých pokynů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ředitelka školy vyhlásí nové termíny konání školní přijímací zkoušky nejpozději do 9. dubna; samotné přijímačky, v jejichž případě je letos kvůli koronavirovým omezením všechno jinak než obvykle, by se měly konat v první polovině května.

To, že krajský úřad využívá spolupráce se středními školami a učilišti, jež kraj zřizuje, se osvědčilo už v minulosti. Vedle výzdoby to bylo zejména při přípravě občerstvení pro návštěvníky akcí pořádaných krajem a jeho dalšími příspěvkovými organizacemi – například Středočeskou centrálou cestovního ruchu či Galerií Středočeského kraje.