„Celý měsíc máme školní projekt první republika a každá třída dostala za úkol zpracovat k zadání nějaké téma. Ta se týkala kultury, sportu, divadla, výroby, knih, časopisů, architektury nebo třeba historie,“ připomněla ředitelka školy Daniela Kalinová.

Škola je sice malá počtem žáků, ale takový program, jaký kantoři s dětmi nacvičili a to, jak žáky dokázali pro téma nadchnout, se hned tak nevidí. Také proto pozoruhodně spontánně vystupující žáci vyvolali aplaus, smích i slzy dojetí zaplněného hlediště.

Třetí nejlepší tým v krajském kole soutěže z odborných předmětů Ekonomický tým 2021: Lenka Provazníková, Daniel Buchal a Tomáš Říha z Obchodní akademie Vlašim.
Ekonomický tým: žáci vlašimské obchodní akademie vybojovali v kraji bronz

„První až třetí třída zazpívaly, pak vystoupili žáci čtvrté a páté třídy a ostatní třídy předváděly scénku ze sokolského sledu. Nechyběla ani módní přehlídka,“ uvedla ředitelka školy s tím, že připraven byl i fotokoutek, kde se každý mohl nechat zvěčnit v dobových kulisách a v dobovém kostýmu. Do nich se oděly nejen děti, ale také pedagogové. Využili k tomu půjčovnu i vlastní rodinné poklady šatníků.