„Na tuto akci jsem narazila už loni a bylo mi líto, že Benešovsko a Vlašimsko nemá žádné sběrné místo, kam by bylo možní krabice od bot s dárky doručit,“ uvedla Petra Machotková, maminka na rodičovské dovolené, která se k akci přidala jako dobrovolník.

Sama proto vytvořila sběrné místo ve Vlašimi, a pak společně se sociálním odborem Městského úřadu v Benešově vzniklo další. Nakonec se podařilo dát dohromady osm krabic od bot. Ty, zabalené do vánočního papíru dostali malí pacienti dětského oddělení benešovské nemocnice.

A jak technicky projekt probíhal? Prázdnou krabici od bot naplnily děti podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. Krabici zabalily do vánočního papíru, označily štítkem s věkem a pohlavím dítěte a dopravily do sběrného místa. Z něj je už do Benešova převezla právě Petra Machotková z Vlašimi.

„Jsme za to moc rádi. Dárečky dostanou naši malí pacienti, kteří tu budou muset trávit Vánoce,“ řekla Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie.

Během dvou týdnů dní nashromáždili dárci v Benešově a ve Vlašimi dohromady téměř 250 dárků. Ty se ale nedostaly jen do nemocnice. Radost z nich měly i děti v Dětském domově Racek, Integrovaném centru sociálních služeb Odlochovice a také obyvatelé vlašimského Azylového domu pro matky s dětmi.