Ze shora uvedeného vyplývá nejen to, že dopravní značení na objížďce zůstane déle, ale především to, že tak dlouho může být a nejspíš i bude, uzavřena také zmiňovaná silnice. O tom však rozhoduje Městský úřad Vlašim.

Po dálnici D1 a silnici I/3 je ta s označením II/112 třetí nejdůležitější komunikací okresu, protože spojuje dvě největší města Benešov a Vlašim. Správcem je Středočeský kraj a ten v současné době silnici opravuje od Struhařova po Vlašim.

Zatímco první dokument Silničního správního úřadu Benešov z 26. května zasadil objížďku kvůli uzavírce úseku Vlašim - Hrazená Lhota do období od 1. června do 1. srpna, už 14. července schválil úřad na základě návrhu společnosti BES Benešov, dodavatele prací, a po předchozím projednání s Policií ČR další termín. Tím bylo 1. září.

„Dne 14. srpna podal navrhovatel návrh na prodloužení stanovení přechodné úpravy provozu, pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislosti s označením objízdné trasy k uzavírce silnice II/112 v úseku Vlašim – Hrazená Lhota,“ uvedla Michaela Šebová ze silničního správního úřadu.

Nový prodloužený termín ukončení platnosti povolení pro objížďku je nyní stanoven na 20. října. Prodloužení uzavírky přinesla podle dokumentu úřadu nutná sanace propadlého kraje vozovky.