S ohledem na aktuální událost s diskotékou v Poříčí si lze udělat obrázek, jak náročný je provoz takových objektů mimo větší města.

Stál by o takový objekt vůbec někdo? Například v Poříčí nad Sázavou se vyjádřili jasně: „Nechceme bar ani diskotéku. Poškozují obec,“ vysvětlují představitelé obce, jimž stejně jako jejich sousedům vadí hluk a nepořádek.

O možnost zřízení diskotéky kontrolované samotnou obcí zase nestojí ti, kteří by ji měli navštěvovat. „Mladiství jezdí za zábavou raději do větších měst, kde mají jistotu, že jim v barech i přes jejich nízký věk nalijí alkohol,“ míní studenti střední školy Lukáš Kukleta a Barbora Heřmanovská.

Názor širší veřejnosti se od toho výše uvedeného příliš neliší.

„Všichni víme, že když vám v šestnácti letech někdo něco zakáže, o to víc máte potom nutkání to porušit. Mladé lidi dnes baví alkohol a stěží je nalákáte na diskotéku o které se ví, že je kontrolovaná,“ má jasno Veronika Kubešová z Benešova.

Je tedy jasné, že dokud se razantně nezvýší počet kontrol policistů v barech a na diskotékách ve městech, nezletilí je budou i nadále s oblibou navštěvovat a případné zřízení obecních diskoték patřičně neocení.