Tato naučná stezka vede ze středu obce od Lípy Svobody, kolem dominanty Miličína – kostela Narození Panny Marie, pokračuje po křížové cestě na horu Kalvárii, až ke skalnímu útvaru, takzvanému Miličínskému lvu a poté okolo zatopeného lomu zpět.

„Mnoho turistů si po návštěvě Miličína chce na památku zakoupit nějaký suvenýr. Proto je každým rokem Okrašlovacím spolkem pořizován nový turistický suvenýr dle poptávky právě turistů," uvedla Jana Slabá Janoutová z Okrašlovacího spolku Miličín s tím, že v prodeji jsou již dvě sběratelské karty Klubu českých turistů, turistická známka a turistická nálepka.

Všechny tyto suvenýry jsou věnovány vrchu Kalvárii a zejména Miličínskému lvu. Od června letošního roku je prodávaný nový suvenýr, a tím je magnetka s vyobrazením kostela Narození Panny Marie, kterou je možné si koupit na řadě míst Miličína.

„Tímto všechny srdečně zveme k návštěvě Miličína, a to nejen k procházce po stávající Stezce Čeňka Kraupnera, ale třeba i k prohlídce zajímavých budov naší obce, jež jsou součástí další naučné stezky. Stezky za historickými objekty, která byla letos vybudována Okrašlovacím spolkem Miličín a bude slavnostně otevřena v pátek 19. června v 17 hodin u altánu na Hájkově náměstí," dodala členka okrašlovacího spolku.