Aktuální zakázka se týká oprav zhruba 7,7 kilometru D1 mezi Exitem 21 Mirošovice v okrese Praha-východ a Exitem 29 Hvězdonice na Benešovsku. Podle věstníku veřejných zakázek je odhadovaná cena modernizace bez DPH téměř 1,73 miliardy korun a opravy budou trvat přes dva roky.

Nyní je výběrové řízení v prvním kole. Jeho účastníky jsou český Metrostav a sedm sdružení, jejichž vedoucími jsou italská společnost Toto Costruzioni Generali, česká Eurovia CS s francouzskými vlastníky, česká firma Berger Bohemia vlastněná německou Berger Bau, slovenský Váhostav-SK, česká pobočka rakouské skupiny Porr, česká dceřiná firma německého Hochtiefu a český Strabag s rakouskými vlastníky.

Minulý týden ŘSD zahájilo opravy jiného úseku D1 ve středních Čechách - mezi Ostředkem na 34. kilometru a Šternovem na 41. kilometru. Stavba za 839 milionů má být dokončena v listopadu 2018. V současnosti to bude šestý rozestavěný úsek dálnice mezi Prahou a Brnem.

Celá oprava dálnice mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělena do úseků, které se opravují postupně. Celkové náklady na opravy ŘSD odhaduje na 20 až 21 miliard korun.