V podnělí 1. září byla již od rána budova plná žáků základních a středních škol nebo jejich rodičů s vyplněnými přihláškami. „Jdu se zapsat na volejbal a na flétnu, na kterou hraji už čtvrtým rokem,“ řekla žákyně 9. třídy Iva Bartošová.
Aktivity, které dům dětí a mládeže nabízí, se od loňska příliš nezměnily a děti, které se těmto kurzům věnují, je už jistě dobře znají. Zájemci si mohou vybrat mezi různými sporty, výtvarnou výchovou, angličtinou a dalšími činnostmi. Letos prvně se však otvírají i digi - fotografický kroužek, šachy a dětská redakce.
„Kurzy začínají na konci září nebo na začátku října. Ceny jsou stejné jako loni a platí se za celý školní rok. Podle náročnosti se pohybují od 550 do 900 korun,“ sdělila zaměstnankyně domu dětí a mládeže. Dodala, že mezi nejoblíbenější kroužky patří keramika a plavání.
Děti mají v Benešově možnost navštěvovat také bojové sporty, jako judo či aikido, nebo se mohou zdokonalovat v cizích jazycích. Malé děti mají největší zájem o angličtinu, což potvrdila i majitelka jazykové školy v Benešově Eva Camrdová. „Budeme otvírat čtyři třídy anglického jazyka pro děti už od pěti do čtrnácti let. U mládeže kromě angličtiny roste zájem i o španělštinu a francouzštinu,“ uvedla Camrdová.

KRISTÝNA KNÖDLOVÁ