Právě tak lze nahlížet na iniciativu městské policie, která na webových stránkách Týnce nabízí nadstandardní, navíc zcela bezplatnou službu bez jakékoliv odezvy Týnečáků.

„Nabízíme Týnečákům možnost zvýšeného dohledu nad vybranými budovami v době nepřítomnosti majitelů. Pokud například odjedete na dovolenou, strážníci budou v rámci své služby váš dům kontrolovat a vy se o případných problémech okamžitě dozvíte,” informuje web.

Podle Tomáše Klenovce, velitele Městské policie v Týnci nad Sázavou, byla nabídka určená lidem mířícím mimo domov během velkých prázdnin.

„Není ale problém poskytnout tuto službu i nyní,” potvrdil Klenovec s tím, že kontrola se odehrává tak, že strážníci v době své služby vizuálně zkontrolují objekt.

Týnecká městská policie má čtyři strážníky a nonstop slouží jen během víkendu. Během pracovního týdne jsou směny vzhledem k omezenému počtu strážníků různé, většinou se však jedná o službu přes den.

Jenže od zveřejnění nabídky se o službu strážníků až dosud nikdo nepřihlásil. V Týnci nefunguje ani pult centrální ochrany objektů. I jeho provoz zatím naráží na nedostatečný počet strážníků, tedy přesněji, peněz na ně.