Nová tajemnice se své funkce ujala první březnový den. Po Jiřím Peclinovském, Miluši Stibůrkové a Ivaně Kárové, je právnička Magda Zacharieva v pořadí teprve čtvrtým „ředitelem,“ chcete-li ředitelkou, benešovské radnice od roku 1990.

„Je mi velkou ctí a závazkem zastávat funkci tajemnice Městského úřadu Benešov,“ uvedla nová tajemnice, která pro Benešov na radnici pracuje od roku 2010.

Magda Zacharieva působila na radnici nejprve jako právnička, později jako vedoucí Odboru vnitřních věcí a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Díky tomu také zná nejen zaměstnance úřadu, ale především jejich práci. V roce 2017 totiž zastupovala v roli tajemnice Miluši Stibůrkovou, která ten rok měla dlouhodobou pracovní neschopnost.

„Myslím, že mohu po letech zkušeností říct, že jsou pracovníci městského úřadu dobře školení odborníci, ochotní pomoci a poradit. Prosím, abyste se i nadále na náš úřad obraceli s důvěrou, jsme tu totiž pro vás,“ řekla Zacharieva a připomněla ještě, že úřad je držitelem několika ocenění v oblasti řízení kvality svých služeb a má na to také potřebné certifikáty.

Tajemník městského úřadu je jeho vedoucím a za svou činnost se zodpovídá starostovi města.

Tajemníci Městského úřadu Benešov

1990 – 2005
Jiří Peclinovský - starosta Mojmír Chromý (ODS)

2005 – 2018
Miluše Stibůrková - Petr Kouba (ODS), Jaroslav Hlavnička (VPM), Petr Hostek (ČSSD)

2018 – 2019
Ivana Kárová - Petr Hostek (ČSSD), Jaroslav Hlavnička (VPM)

2019 - ?
Magda Zacharieva – Jaroslav Hlavnička (VPM)