Na tom by nebylo kromě toho, že zásadní otázky chodu sídla nechávají politici běžně, podle nepsaného pravidla, až na dobu po volbách a nové orgány, nic pozoruhodného, kdyby volby dopadly jinak.

Jenže nedopadly. Benešovští voliči dali jasně najevo, že druhý „únor 1948“ se jim nelíbí. A právě to vyneslo na radnici staronové vedení Jaroslav Hlavničky se Zdeňkem Zahradníčkem a Romanem Tichovským. Ti „zdědili“ řadu „rozjetých“ záležitostí a s nimi i takové, s nimiž v roli opozice, nehnuli.

Jednou z takových kauz je výstavby obřího zábavního centra v někdejším vojenském prostoru na okraji města. Už v pondělí 17. prosince projednalo v Hotelu Pošta nové zastupitelstvo doporučení rady revokovat usnesení zastupitelstva z 13. října 2017 a to v plném rozsahu.

Tehdejší zastupitelstvo, s většinou politiků z ČSSD a ANO s podporou TOP 09 a KSČM, prosadilo, přes nesouhlas opozice VPM, ODS a STAN, zahájení jednání se společností TNI Group, o výstavbě rodinného zábavního parku v areálu bývalých Táborských kasáren. Nic nepomohla ani petice občanů odmítající stavbu obří „matějské pouti“ na prakticky jediných volných pozemcích města, pod níž se podepsalo na 700 lidí.

Ale to nebyla jediná sporná záležitost někdejší koalice a opozice. Další, a to nová rada také projednala a sama revokovala 5. prosince, je usnesení rady ze 7. listopadu letošního roku. V tu dobu sice bylo jasné, kdo volby vyhrál, ale krajský soud, který řešil platnost hlasování v Benešově, výsledky ještě nepotvrdil.

Rada města projednala „doporučila zastupitelstvu města na prvním zasedání konaném po zasedání ustavujícího ZM schválit prodej části pozemku o výměře 863 metrů čtverečních v ulici Pod Hřbitovem,“ stojí v dokumentu podepsaném starostou.