Nemocnice si pořídila v rámci dotace také pojízdný RTG přístroj s přímou digitalizací. „Jsme rádi za nové rentgeny. Tím, že došlo k přímé digitalizaci, jsou snímky kvalitnější a pacientům se zkrátí doba čekání na snímky,“ řekla primářka Oddělení radiologie a zobrazovacích metod Lenka Plšková.

Rentgenologický systém měnila nemocnice naposledy před deseti lety. Modernizace vyšetřoven, včetně technického vybavení stála 22 milionů korun a veškeré náklady pokryla investiční dotace Středočeského kraje, jediného akcionáře nemocnice.

„Jsme velmi vděční Středočeskému kraji za možnost nákupu nových přístrojů na RTG oddělení, protože staré přístroje byly za hranici své životnosti,“ připomněl předseda představenstva benešovské nemocnice Roman Mrva.

Zrekonstruované prostory a nové přístroje si přijel prohlédnout a pásku přestřihl také radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk. „Jsem rád, že investice, které poskytl benešovské nemocnici Středočeský kraj, jsou smysluplně použity,“ dodal.