Nové sportoviště s plochou 1200 m² vybudovala pro město nákladem 11,6 milionu korun firma Mystic Constructions vedle dětského dopravního hřiště. Investorovi pomohla dotací Národní sportovní agentura částkou zhruba pět milionů korun.

Nový skatepark vznikl s ohledem na potřeby skateboardistů a město před projektováním přizvalo ke spolupráci také členy zapsaného spolku Skateboarding Benešov.

„Skatepark nabízí bezpečné prostředí pro všechny nadšence tohoto sportu i příbuzných disciplín,“ připomněla mluvčí benešovské radnice Tereza Lípová s tím, že se v areálu nacházejí překážky známé z běžného uličního prostředí jako jsou různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky nebo obrubníky.

Areál skateparku je oplocený, osvětlený a pod dohledem bezpečnostních kamer. Provozovatelem areálu jsou Městská sportovní zařízení Benešov, která budou sportoviště na noc zamykat.

Slavnostní otevření organizuje ve spolupráci s městem firma, která sportoviště postavila. Moderovat bude Jarda Kučera a příhodný hudební doprovod zajistí DJ. Pro začátečníky bude ten den k dispozici také skate školka a fingerboard zóna. Fingerboard, jak už sám anglický název připomíná, je v podstatě malý skateboard, který se ovládá dvěma prsty na ruce a dají se s ním na stole dělat v podstatě stejné triky jako s běžným skateboardem.

Pokud bude ve středu 5. června nepříznivé počasí, přesune Benešov slavnostní otevření skateparku na náhradní termín.