Auto, kolem kterého se objevily pochybnosti právě na sociální síti, nemocnice nepořídila navíc, ale náhradou za starší vozidlo; konkrétně za superb, který byl již účetně odepsaný, zdůraznila hejtmanka. Toto vozidlo se porouchalo, k čemuž hejtmanka nabízí informace, jež patrně zaujmou mechaniky a vůbec lidi kolem aut: motor s nájezdem 137 tisíc kilometrů postihla fatální závada, kdy by bylo nutné pořídit nový motor.

Vedení nemocnice se tedy rozhodlo pro nákup jiného vozidla, přičemž reagovalo i na aktuální situaci na trhu. „Scout dodání ihned, superb čekací doba 14 měs.,“ napsala Pecková doslova ve svém vyjádření. I tahle slova mohou přilákat pozornost motoristické veřejnosti.

Hejtmanka dále zdůraznila, že pořízení nového auta nelze dávat do souvislosti s krajskou dotací na stabilizaci finanční situace nemocnice, jak pisatel twitterového příspěvku naznačuje (míněna je na podzim poskytnutá částka z rozpočtu kraje dosahující téměř 12,5 milionu korun).

Hacker - Ilustrační foto
Účet za kyberútok na benešovskou nemocnici kraj platí i dva roky po napadení

Upozornila, že dotace odsouhlasená středočeskými zastupiteli nebyly peníze na provoz, ale ještě souvisela s pokrytím prokazatelných nákladů spojených s kybernetickým útokem na elektronickou síť benešovské nemocnice z 11. prosince 2019.

Problémů kolem aktuálního hospodaření benešovské nemocnice se hejtmanka neobává; navzdory všem covidovým změnám a potřebě odměnit zdravotníky za mimořádné nasazení. „Za rok 2021 předpokládám kladný výsledek,“míní.