Jak o prázdninách navštěvovali lidé kempy, autokempy a rekreační zařízení u vody? Někteří si svou dovolenou vyčerpali už v červenci, jiní počkali až na slunečný srpen.

Rekreační zařízení Nová Živohošť mělo návštěvnost v červenci menší než v současném měsíci, z důvodu špatného červencového počasí. „Samozřejmě návštěvnost záleží na počasí, a protože je tento měsíc perfektní, tak máme celkem plno. Ne úplně, to se nám stalo v této sezóně dvakrát. Museli jsme vyvěsit ceduli, že už nové návštěvníky nepřijímáme,“ řekl ředitel Mšstkých sportovních zařízení Benešov, Pavel Khek.

Prázdniny na Nové Živohošti tráví většinou mladí, kteří dělají provozovatelům problémy. „Naše lokalita Nové Živohoště je vyhlášené diskotékové středisko, proto k nám jezdí převážně mladí. Ti starší už na diskotéky nejsou. Mladší generace nemá správné vychování, způsobují nám v tábořištích problémy s rušením nočního klidu, vandalstvím a nepořádkem,“ sdělil Pavel Khek.

Tímto posledním prázdninovým týdnem lidé své dovolené na Nové Živohošti ukončují. Víkendy tu ale v září tráví třeba rybáři. „Máme spoustu zákazníků rybářských svazů a ti k nám v září jezdí. Rybáři ale vlastní své rekreační zařízení a svoji zábavu si dělají bez našich služeb a poplatků, které bychom jinak vyžadovali. Takže pokud babí léto vyjde, lidé využijí prostoru, ale bez našich služeb,“ uvedl ředitel MSZ Benešov.

Autokemp Žďáň má naopak momentálně prázdno. „Máme úplně prázdno. Letos je sezóna špatná, za celé prázdniny u nás bylo miminum lidí. Na září nemáme žádné objednávky, ale otevřeno máme do patnáctého září, takže záleží na počasí,“ sdělila sekretářka Autkempu žďáň, Zdeňka Svejblová.
V kempu Atom si lidé užívají volna především o víkendech, v plánu to mají i po prázdninách.

„V tomto období máme zaplněné víkendy, ale přes týden máme úplně prázdno, protože je konec sezony. V září máme víkendy plně obsazené,“ řekl provozovatel Kempu Atom, Kamil Kuchler.

V červenci a začátkem srpna byla návštěvnost velká. „Červenec je jako každý rok silnější než srpen. Rodiny s dětmi k nám moc nejezdí, spíš party lidí. Nejsou to jen mladí, ale i starší generace, které třeba celý den hrají volejbal,“ řekl Kamil Kuchler.