„Při této akci spolupracujeme se Středočeským krajem, který je správcem silnice II/121 vedoucí do Sedlce Prčice. Už je také vysoutěžen zhotovitel, který se v příštím roce chopí díla,“ připomněla Malá, která je votickou starostkou sice teprve asi dva měsíce, o chodu města ale máloco neví. Působila totiž jako vedoucí odboru správy majetku a financí městského úřadu.

Zatímco Středočeský kraj se v Husově ulici zaměří na rekonstrukci vozovky, Votice budou investorem u chodníku, který rozšíří ještě pruh pro cyklisty. Povede od centra města k vlakovému nádraží na Beztahově, kde se napojí na cyklostezku mezi dolním Beztahovem a olbramovickou částí Veselka, která se právě buduje. „Stavba chodníku a cyklostezky je jednou z našich hlavních investičních akcí plánovaných na příští rok,“ potvrdila starostka.

Práce budou probíhat po etapách

Rekonstrukce Husovy ulice bude rozdělena na etapy. Díky tomu tam bude provoz přerušen jen částečně, i když se nakrátko nevyhne ani úplné uzavírce. „Zejména práce na křižovatce u Mokate si úplnou uzavírku vyžádají,“ vysvětlil mluvčí votické radnice Jan Vachtl a upřesnil, že úplná uzavírka bude pouze v řádech dnů, nikoli po celou dobu stavby. „Tato komunikace neslouží jen občanům Beztahova, využívají jí i podnikatelé včetně lomu k zásobování,“ připomněl mluvčí s tím, že většinu z městských nákladů pomůže uhradit dotace.

Svou investici do díla přidá také firma TopPover, která u výjezdu ze svého areálu v Husově ulici postaví okružní křižovatku.