Hned vedle nové ulice, které dosud nemá ani navržený název, má však vyrůst objekt s krytým dvoupodlažní parkovištěm. To by mělo pokrýt nejen potřeby uživatelů objektu. Podle benešovského místostarosty Romana Tichovského by část parkovacích stání měla zbýt pro další motoristy.

Nová místní komunikace přinese i vznik další městské pěší zóny. Vozovku by měly lemovat po obou stranách chodníky, na pravý chodník směrem od Dukelské přitom naváže parková plocha pro odpočinek se stromy, lavičkami a odpadkovými koši.

Její konkrétní příští podoba zatím není známá, podle Tichovského je ale jasné, že půjde o volný prostor. „Architekti k její podobě dostali volnou ruku, je téměř jisté, že tam nebudou stát žádné objekty, které by vytvářely ulici. Alespoň by jich nemělo být tolik, jak se o tom zpočátku uvažovalo,“ poznamenal místostarosta.

Nová komunikace povede od míst bývalé hlavní brány někdejších Pražských kasáren k ústí do ulice Karla Nového. V křižovatce s touto ulicí bude opatřena takzvaným příčným prahem. "Z tohoto místa se bude jezdit i na sousední kryté parkoviště. Právě na dokončení jeho stavby je naše budování závislé. Nemá smysl dělat novou ulici s finální úpravou, aby se poškodila při další stavbě,“ dodal Tichovský.

Stavební úřad upustil od ohledání na místě i ústního jednání. Účastníci řízení mohou svá stanoviska uplatnit do 16. ledna. „To proto, že chceme začít stavět ještě letos. Samozřejmě vybudujeme nejdříve inženýrské sítě. Pak by se na provizorní parkoviště mohla znovu vrátit auta,“ připomněl místostarosta, podle kterého město počítá s tím, že by celý prostor mohl být dokončen za dva až tři roky.