Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová jména ulic v Domašíně mohou přinést i komplikace

Domašín – O pojmenování některých domašínských ulic a náměstí na základě podnětů z řad obyvatel, uvažuje vedení vlašimské radnice. Výhodou takového kroku by byla snadnější orientace a připomenutí významných osobností i dalším generacím. Nové označení ulic by však znamenalo také některé komplikace pro lidi, kteří v místech Domašína, kde by ke změně došlo, žijí.

13.7.2015
SDÍLEJ:

Domašín. Foto: Karel Chlumec

„Každý dotčený občan Domašína by si musel vyměnit osobní doklady a instalace nových cedulí bude znamenat také určitou investici pro město," připomenul místostarosta Vlašimi Karel Kroupa.

Také pro podnikatele by novinka znamenala změnit veškeré náležitosti jejich registrace.

To by však nebyly jediné trable, které by místní potkaly v souvislosti se zavedením označení ulic a náměstí.
Po povinném úředním kolečku s výměnou občanského průkazu, pasu a řidičáku, by lidé museli oznámit změnu také například zaměstnavatelům, na katastru nemovitostí, dodavatelům energií, pojišťovnám, mobilním operátorům a bankám. Zapomenout by neměli také například na úvěrové společnosti.

V případě změny by byli lidé vyzváni k bezplatné výměně dokladů. Neměli by však dlouho otálet, povinností je vyměnit si průkaz do patnácti dnů. Pokud by si lidé včas nevyměnili průkaz, hrozí jim pokuta až deset tisíc korun.

„Neberte tento návrh za předem hotový a schválený," uklidňuje své sousedy obyvatel Domašína, místostarosta Karel Kroupa. „Je to proces, o kterém bychom měli přemýšlet společně a jeho výsledkem by měl být pokud možno většinový názor občanů celého Domašína," tvrdí.

Vedení vlašimské radnice oslovilo kvůli případné změně názvů ulic v Domašíně bývalého kronikáře Vlašimi Josefa Moudrého s žádostí o návrhy k pojmenování ulic na základě zavedených neoficiálních názvů a také z historického pohledu.

„Situační plán s návrhy názvů bude vyvěšen na náměstí v Domašíně a bude možné jej připomínkovat, případně navrhovat další změny," doplnil vlašimský místostarosta.

Karel Chlumec

Autor: Redakce

13.7.2015
SDÍLEJ:
Žďárský tenorista Jakub Pustina.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

ZŠ Krhanice a třídní učitelka Jana Vilémová
12

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

Benešov /OBRAZEM/ – Dva nové sety akumulátorových operačních vrtaček a pil mají na ortopedickém oddělení v benešovské nemocnici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení