Rozhledna díky reflektorům vystoupí v podvečer ze tmy a pohled do noční krajiny z ptačí perspektivy je výjimečnou šanci, jak strávit poslední prázdninový víkend.

„Akce začíná už v půl sedmé navečer a pokračuje klasickou pohádkou pro děti Pasáček vepřů. Poté bude následovat volná zábava s živou hudbou a chybět nebude ani občerstvení," přiblížil program manažer svazku obcí CHOPOS Miroslav Kratochvíl s tím, že o pohodu podle předpovědí meteorologů teplého večera se postarají rockové kapely Lemroucha, Půlrock a Choré vztahy.

„Vezměte si s sebou dobrou náladu a nezapomeňte také na svítilnu na cestu tmavým lesem," vzkázali organizátoři návštěvníkům akce.

Myšlenka postavit rozhlednu v místě dřívějšího triangulačního bodu vznikla v roce 2009. Stavba začala o čtyři roky později a pro veřejnost se Špulka otevřela v dubnu 2014. Základními prvky jsou ocelová konstrukce, tubus a roštové schodiště, podepřeno a vyztuženo trámy a hranoly smrku a modřínu, ukotveno v kameni. U rozhledny je také naučná Ptačí stezka.

„Od dubna do konce října je u rozhledny otevřen stánek, který je po dobu prázdnin v provozu denně do sedmnácté hodiny. Na půlnoční výstup je však výjimečně otevřeno až od půl sedmé večer," dodal manažer mikroregionu.

KAREL CHLUMEC