Soužití obyvatel se zaměstnanci firmy Grammer je v současné době bezproblémový. To tvrdí jak ředitel firmy Zdeněk Šedivý, tak starosta obce Antonín Bašta.

„Já si myslím, že problém, kdy dělníci vyvolávali pěstní potyčky, a to nejen mezi sebou a celkově narušovali život v Dolních Kralovicích, máme vyřešený,“ uvedl Šedivý s tím, že již delší dobu nezaznamenal žádné negativní informace, ať už ze strany obce nebo zaměstnanců Grammeru.

A jak se to řediteli firmy, o kterém starosta obce tvrdí, že s jeho nástupem do funkce přišel i pořádek povedlo?

„Zavedli jsme pravidelná jednání s agenturou, která nám zaměstnance poskytuje. Jedním z požadavků bylo, aby problémové dělníky z Grammeru odsunula a zbývající ubytovala mimo obec,“ vysvětlil Zdeněk Šedivý a dodal, že se jednalo zhruba o pět lidí, kteří vyvolávali nechtěný rozruch v obci.
Podle jeho slov dokonce na některé problémové zaměstnance vznesla sama personální agentura trestní oznámení.

„Musím říct, že od konce loňského roku se to hodně zlepšilo. Samozřejmě, že občas nějaký ten výstřelek je, ale to bylo
i v době, kdy Grammer žádné potížisty nezaměstnával,“ řekl Antonín Bašta, který je rád, že doby, kdy se obyvatelé obce báli po setmění vycházet z domu jsou pryč.

„Myslím si, že je to zásluhou především ředitele Šedivého. Od té doby, co nastoupil se situace zklidnila a je s ním dobrá spolupráce,“ pochvaloval si starosta Dolních Kralovic.

Je vidět, že jmenování Zdeňka Šedivého do funkce ředitele Grammeru bylo správné. Po jeho půlročním působení ve firmě se občané nebojí volně pohybovat po obci, děti mohou chodit bez dozoru na hřiště a místní politici mají možnost se opět plně věnovat rozkvětu Dolních Kralovic.

Že bude mít tento problém šťastný konec věřil v listopadu loňského roku málo kdo. Došlo to tak daleko, že se lidé dokonce obávali o své životy.
„Těmto lidem je vše jedno, neváhají vyhrožovat vyvražděním rodiny a podobě,“ napsal na web jeden anonymní čtenář.