Již pošesté se zámecký park v Neveklově stal dějištěm pravděpodobně největší neveklovské sportovní akce nezvané Neveklovské běhy. Ty pořádá kulturní a sportovní komise města, a na start letošního závodu, který je od roku 2014 zároveň i součástí seriálu Běžec Podblanicka, se postavilo podle odhadu organizátorů zhruba dvě stě závodníků, což by znamenalo zatím největší účast v jeho historii.

„Když jsme zhruba před šesti lety začaly s Renatou Mošničkovou fungovat v neveklovském zastupitelstvu, řekly jsme si, že bychom chtěly život ve městě trochu rozhýbat nějakou novou akcí, která by se stala zároveň akcí kultovní. Takže jsme začaly pořádat například talentovou soutěž Neveklovská hvězdička, nebo právě tyto Neveklovské běhy," vysvětlila Jana Mužíková, vedoucí kulturní komise MěÚ Neveklov, co bylo impulzem začít společně s Renatou Mošničkovou Neveklovské běhy pořádat.

Na start závodu, jehož prvního ročníku se zúčastnilo zhruba osmdesát závodníků doslova všech věkových kategorií, se staví sportovci nejen z Neveklova i z dalekého okolí. Ti nejmenší na trať dlouhou 50 či 60 metrů, zdatnější děti pak na trasu v délce 340 či 680 metrů. Dorostenci, ženy a muži vybíhají na trať v délce 1800 metrů a královská disciplína měří rovných pět kilometrů.

„Druhým rokem máme i běh pro starosty, který měří 50 metrů a letos se ho zúčastnil náš pan starosta Jan Slabý, starosta Křečovic Robert Nečas, starosta Maršovic Bohumil Ježek a místostarosta Stranného Josef Červ," dodala Jana Mužíková s tím, že součástí běžeckých závodů byl i doprovodný program pro děti.

Ty soutěžily v hodu medicinbalem, ve skoku z místa, běhu přes překážky a hodu na cíl, kdy na ně za splnění všech čtyř úkolů čekala sladká odměna a diplom.