VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neustálé doplňování mizející vody končí, Benešov opravuje bazén v Dukelské ulici

Benešov – Kolik vody proteklo puklinami v bazénové vaně koupaliště v Dukelské ulici za léta, co ke vzniku trhlin došlo? Tuhle otázku nikdo nezodpoví. Už také proto, že vodu, kterou Městská sportovní zařízení Benešov, příspěvková organizace města, čerpala z vlastních, městských zdrojů. Nemuselo za ni tedy platit od externího dodavatele. I tak ale tohle neustálé dopouštění něco stálo. Stejně jako opakované flikování trhlin v bazénovém dně. Permanentnímu dopouštění vody a také neustálým, každoročním opravám nyní vedení města řeklo dost. A nařídilo generální opravu bazénové vany, která zamezí zbytečným výdajům.

14.4.2015
SDÍLEJ:

Rekonstrukce bazénu v benešovské Dukelské ulici 13. dubna 2015.Foto: Zdeněk Kellner

„Musíme opravit dno bazénu, vlastně se musí vybudovat téměř celé nové," uvedl k tomu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička s tím, že teprve po té bude do vany natažena nová nepropustná fólie.

Problémy začaly podle starosty Benešova Jaroslava Hlavničky už před několika lety, kdy došlo k porušení nepropustné bazénové fólie. A právě to mělo za následek úbytek vody.

Zalepování fólie vždy jen na čas potíže z nedostatkem vody pro plavce odstranilo, ale praskliny se objevovaly znovu a znovu. Unikající voda s sebou odnášela pískové podloží a laminátové dno tím pozbývalo rovnost. Tím docházelo vlivem zátěže vody k jeho dalšímu lámání.

Pak došlo k odstranění nepropustné fólie a s ní i ke zjištění skutečného stavu konstrukce spodní části bazénu.

„Z toho vyplynulo, že je nutné rekonstruovat celé dno, upozornil znovu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Připomněl současně, že rekonstrukce bazénového dna je jen součástí jeho celkové opravy, tedy včetně rozvodů vody. Práce pak završí natažení nepropustné fólie, napuštění vody a zahájení plavecké sezony.

„K natahování fólie ale může dojít teprve v době, kdy se teploty vzduchu trvale udrží nad patnácti stupni Celsia," upozornil starosta. „Předpokládám ale, že nová sezona nebude ohrožena," dodal Jaroslav Hlavnička.

Původní oprava bazénu měla podle rozpočtu stát 1,94 milionu korun. Po odstranění fólie však došlo k upřesnění nutných výdajů a ty se vyšplhaly až na 2,18 milionu korun. Náklady bude hradit město z rozpočtu a na opravu nepoužije žádné dotace.

Autor: Zdeněk Kellner

14.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pětice dam z Kalabis Quintetu zahraje koncert ve vlašimském zámku.

Vlašimskou premiéru odehrají dámy z Kalabis Quintetu na zámku

Dlouho očekávaná a potřebná rekonstrukce porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační v kolínské nemocnici patří pro letošní rok k našim investičním prioritám.

Kolínskou porodnici má vrátit do Evropy nákladná rekonstrukce

Ve středu v Deníku: prvňáci ze ZŠ Miličín, Olbramovice a Vrchotovy Janovice

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Louňovice p. Blaníkem a ZŠ Čechtice.

Děti Babiše se vyvlékají z kauzy Čapí hnízdo. Vymlouvají se na zdraví

Děti premiéra Andreje Babiše zaslaly policii lékařské posudky, podle nichž se nemohou účastnit trestního řízení v kauze Čapí hnízdo. Jsou obviněni z toho, že svému otci pomáhali zakrýt dotační podvod. Policie nyní hodlá nechat jejich zdravotní stav přezkoumat. Informoval o tom server Neovlivní.cz.

AKTUALIZOVÁNO

Vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování Středočeši nepodpořili

Střední Čechy – Ne, ne – a ještě jednou ne. Takový výsledek přineslo v úterý hlasování členů Výboru Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy o třech návrzích na usnesení, z nichž dvě byla sledována s mimořádnou pozorností médií. Týkala se totiž dotace pro multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo. Dotace dlouhodobě spojované s pochybnostmi, podezřením a dohadováním, zda se nynější premiér Andrej Babiš (ANO) a lidé kolem něj v minulosti nedostali k padesátimilionovému příspěvku (1 965 076,55 eura) na budování „farmy“ na Benešovsku podvodem. Věc stále zůstává v šetření pražských kriminalistů.

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>