„Musíme opravit dno bazénu, vlastně se musí vybudovat téměř celé nové," uvedl k tomu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička s tím, že teprve po té bude do vany natažena nová nepropustná fólie.

Problémy začaly podle starosty Benešova Jaroslava Hlavničky už před několika lety, kdy došlo k porušení nepropustné bazénové fólie. A právě to mělo za následek úbytek vody.

Zalepování fólie vždy jen na čas potíže z nedostatkem vody pro plavce odstranilo, ale praskliny se objevovaly znovu a znovu. Unikající voda s sebou odnášela pískové podloží a laminátové dno tím pozbývalo rovnost. Tím docházelo vlivem zátěže vody k jeho dalšímu lámání.

Pak došlo k odstranění nepropustné fólie a s ní i ke zjištění skutečného stavu konstrukce spodní části bazénu.

„Z toho vyplynulo, že je nutné rekonstruovat celé dno, upozornil znovu starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Připomněl současně, že rekonstrukce bazénového dna je jen součástí jeho celkové opravy, tedy včetně rozvodů vody. Práce pak završí natažení nepropustné fólie, napuštění vody a zahájení plavecké sezony.

„K natahování fólie ale může dojít teprve v době, kdy se teploty vzduchu trvale udrží nad patnácti stupni Celsia," upozornil starosta. „Předpokládám ale, že nová sezona nebude ohrožena," dodal Jaroslav Hlavnička.

Původní oprava bazénu měla podle rozpočtu stát 1,94 milionu korun. Po odstranění fólie však došlo k upřesnění nutných výdajů a ty se vyšplhaly až na 2,18 milionu korun. Náklady bude hradit město z rozpočtu a na opravu nepoužije žádné dotace.