Petr Jachnin vlastnil po revoluci jako jeden z prvních řadu obchodů s oblečením z druhé ruky, jeden z krámku měl i na benešovském náměstí. Během svého života podnikal v různých sférách, ale jeho snem bylo napsat knihu. To se mu teď poštěstilo. Aktuálně již přemýšlí nad dalším pokračováním knihy, které by mělo promlouvat i o Benešovsku.

Jak je váš život spjatý s Benešovem?

V Benešově na náměstí jsem v devadesátých letech měl velký second hand. Zpětně rád na toto období vzpomínám.

Jaké místo máte na Benešovsku nejraději? Proč?

Bezesporu Konopiště! Golfové hřiště Radecký je moje láska a zcela náhodou jsem zde vyhrál soutěž o nejdelší odpal. V roce 2011 jsem se zúčastnil semináře v Benešově, kde předváděli asijští mistři odpal badmintonového míčku přes měřený simulátor a snažili se dokázat, že jejich míček je rychlejší. Jakýsi neznámý číšník si chtěl odpaly vyzkoušet a jeho golfový míček dosáhl nejvyšší rychlosti mezi profesionálními hráči. Byla to situace, která šokovala nejen mě, ale všechny v Benešově. Psalo se o ní v mnoha místních časopisech.

Jaké vnímáte rozdíly v žití v Praze a na Benešovsku?

Praha to je chaos, stres, rychlost a konflikty. Na Benešovsku vládne čistý vzduch a pohoda, proto sem často a rád jezdím na Konopiště na golf nebo minigolf.

Jak začala vaše spisovatelská kariéra?

Ve dvanácti letech jsem napsal první knihu z prostředí mušketýrů o tajném pokladu. Jmenovala se Tom Rogers a psal jsem ji jenom pro sebe. K mému velkému údivu ji četli všichni moji spolužáci na základní škole. To mě motivovalo k napsání druhé knihy, kterou pak nečetl nikdo.

Chtěl jste být vždy spisovatelem?

Ano, vždy, již od mladých let. Ve chvíli kdy jsem se naučil psát.

Proč jste se vydal na spisovatelskou dráhu?

Psaní mě naplňuje a příběhy tak mohu vyprávět všem.

Co vše nabídnete čtenářům ve své knize?

V knize pojmenované Setkání s géniem píši o vzpomínkách na dětství, vzdoru totalitě a nezlomnému přístupu k životu, kdy optimismus nakonec vždy vyhrává.

Máte v plánu přijet s knihou do Benešova?

Knihu budeme slavnostně křtít 5. listopadu společně se známými osobnostmi. Setkání s géniem bude v prodeji od začátku listopadu a určitě do konce roku plánuji autogramiádu v některém z hotelů v centru Benešova.

Budete pokračovat ve svém psaní? Máte v plánu vydání dalších knih?

Mám již rozepsané pokračování nynější knihy a v hlavě se mi už rýsuje dokonce třetí díl. První díl byl o mém dětství, druhý bude o dospívání a třetí bych nazval podnikatelskými povídkami. V druhém díle bude mimo jiné povídka o Láďovi Faktorovi, který v Benešově byl na vojně u tankistů. A ve třetím díle se budete moci těšit na golfové povídky z Konopiště.