„Ano, s panem doktorem Tomaidesem jsme se domluvili a od úterý 16. června nastupuje na místo primáře," potvrdil ředitel nemocnice Petr Hostek s tím, že Antonín Tomaides má smlouvu na dobu určitou, do konce velkých letních prázdnin.

Při této konstelaci muselo vedení zdravotnického ústavu současně vyřešit také nebezpečí zdvojení primariátu. Post totiž zastávala odbornice na neonatologii Eliška Vokurková.

„Paní primářka skončila v pondělí 15. června v rámci zkušební doby," vysvětlil včera odchod primářky z Benešova ředitel nemocnice, ale důvod takových zvratů nekomentoval.

Nástupem Antonína Tomaidese, ale personální hledání pro dětské oddělení ani zdaleka nekončí. Zkušený lékař má smlouvu, jak už řečeno, jen do konce letních prázdnin. Co bude pak?

„V tuto chvíli máme pět adeptů, z nichž budeme vybírat budoucího definitivního primáře," prozradil Petr Hostek své plány. „Jednání se vyvíjejí tak, že s pravděpodobností hraničící s jistotou nového primáře vybereme," řekl pro Benešovský deník Hostek.

Ale ani po konci velkých letních prázdnin nejspíš primář Antonín Tomaides pracovní proces definitivně neukončí. Jakou roli pak, po nástupu nového primáře, bude na dětském oddělení benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie hrát?

„Pro něj je nemocnice srdeční záležitostí a my budeme rádi, když to tak bude daál," dodal ředitel Petr Hostek s tím, že po jednatřicátém srpnu v nemocnici bude Antonín Tomaides bude nejspíš pracovat na snížený úvazek respektive zapojí se do služeb.

V případě, že se primariátu ujme na začátku září nová pediatrická osobnost, bude do vykrytí všech lékařských potřeb na dětském oddělení scházet doplnit už jen jediné jméno.