„Stavba je dokončována a jsou realizovány kompletační práce. Zároveň již byly zahájeny práce na venkovních a parkových úpravách a také fasádě objektu,“ potvrdil mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Na financování akce s rozpočtem 230 milionů korun včetně DPH přispěl nejvýznamnější částkou Středočeský kraj, jediný akcionář benešovské nemocnice.

„Vznik tohoto moderního pracoviště umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči nejen pacientům z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny. Umožní větší propustnost akutních lůžek, významné zkrácení doby hospitalizace a výrazné vylepšení ekonomiky,“ připomněl předseda představenstva Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Roman Mrva.

Vlastní třípodlažní objekt je citlivě zakomponovaný do svahu, který se zvedá od ulice K Nemocnici směrem k pavilonu hematologie.

V přízemí Komplexního rehabilitačního centra najdou budoucí klienti hned na začátku recepci. Recepční jim pak poradí, kam, za kým a kterou nejbližší cestou jít. V objektu nebude chybět ani nezbytné zařízení efektivní rehabilitační péče – bazén.

Fyzioterapeutky pomohou pacientům i vodoléčbou a k dispozici bude i takzvaný Kneippův chodník. Toto jednoduché ale účinné zařízení sestává bazénků pro brodění. Jimi pacienti procházejí střídavě v teplé a studené vodě. Cévy se při tom roztahují a stahují a to pomáhá lepšímu prokrvování. Tomu napomáhají také oblázky, které masírují chodidlo.

Rehabilitační proceduře bude v novém benešovském pavilonu pomáhat i sauna, elektroterapie a své moderně vybavené zázemí v něm najdou také rehabilitační lékaři a fyzioterapeuti. Projektanti nezapomněli ani na výrazně rozšířený úsek rehabilitace dětí nebo lymfodrenáže.

Akutní lůžková rehabilitace s celkem patnácti a také následná lůžková rehabilitace s dalším pětadvaceti lůžky je umístěná v prvním patře budovy. Samozřejmostí je také jídelna, společenská místnost a zázemí pro další personál. „Na pochozí střeše vznikne prostor například i pro venkovní společné cvičení,“ doplnil technický ředitel nemocnice Jan Kolbaba.

Zahájení provozu pavilonu Komplexního rehabilitačního centra je plánované na letošní září.