Leč, je to tak. Kruháček, úplně přesně jeho vnitřní, ze žulových kostek poskládaný prstenec, se bortí. To ví především majitel, respektive správce komunikace a investor stavby, Středočeský kraj. Právě ten za dílo dostavěné na podzim 2018 zaplatil a teď uplatňuje v rámci zákonné lhůty reklamaci.

„Pokud je něco rozbité, pak se to musí opravit,“ míní týnecký starosta Martin Kadrnožka a připomněl, že snad každý obyvatel města ví, jakým způsobem stavba probíhala. „Na to, že dílo není úplně dobře stavěné jsme upozorňovali a vyzývali jak stavbyvedoucího, tak kraj. Chtěli jsme, aby dohlédli na firmu, která asi neměla kapacity a výsledek její práce byl lepší. Jak to dopadlo, se nyní ukazuje,“ dodal.

Redaktor Benešovského deníku Zdeněk Kellner.
KOMENTÁŘ: Žádný apríl, křižovatku v Týnci nad Sázavou čeká znovu uzavírka

Podle Martina Kupky, náměstka hejtmanky pro oblast silniční dopravy, chce Středočeský kraj sledovat stav staveb před uplynutím záruky, aby v rámci ní bylo možné odstraňovat případné závady na náklady zhotovitele, nikoliv investora.

„Pro nás je nyní důležité, aby se oprava povedla a stavební firma se tam už nemusela vracet,“ řekl s tím, že nechce komentovat práci svých předchůdců na kraji. „Chceme se dívat především dopředu. Jde nám o to, aby se ve středních Čechách stavělo opravdu kvalitně,“ uvedl Martin Kupka a dodal ještě, že chce informace o tom, kterým firmám se při práci pro kraj dařilo lépe a kterým hůř. „Do výběrového řízení s takovými informacemi sice nelze zasahovat, ale budeme si moci pohlídat, aby se špatné zkušenosti neopakovaly,“ dodal náměstek hejtmanky.

Vyproštění havarovaného autobusu u Otročic.
OBRAZEM: Autobus se v příkopu převrátil na bok. Cestujícím pomohli ven hasiči

Původní varianta opravy okružní křižovatky měla probíhat za úplné uzavírky. Město ale s takovou variantou nesouhlasilo. Proto se práce od 1. dubna uskuteční po polovinách a provoz volným pruhem budou řídit semafory. Oprava by měla skončit 15. května.