Platí to, i když na řadě míst Benešova je kanalizace a s ní i vodovod už po rekonstrukci nebo opravě. S ohledem na finanční náročnost proto samotná obnova těchto inženýrských sítí probíhá postupně, po částech. A pokračuje rok za rokem.

Už loni město nechalo vyměnit staré kanalizační a také vodovodní trubky v Žižkově ulici. Prostavělo při tom devět milionů korun. Tamní rekonstruovaný úsek je dlouhý téměř 230 metrů. Nové vodovodní trubky mají průměr 100 milimetrů a jsou z tvárné litiny zatímco 400 milimetrové potrubí kanalizační je z kameniny. A tyto materiály město využívá i na dalších stavbách.

„Termín ukončení prací v Žižkově ulici je letošní červen a následovat bude kompletní rekonstrukce ulice obdobně jako v případě sousední Jiráskovy připomněla Aneta Malá z městského Odboru rozvoje a investic.

Než dojde k uvedené rekonstrukci celé ulice, budou muset řidiči místní i ti, kteří budou jen projíždět, strpět trochu „nepohodlí.“ Zasypaný výkop si po strojním zhutnění bude ještě nějaký čas sedat. Pokud by došlo k předčasné pokládce asfaltu, hrozilo by propadání vozovky případně i poškození nového potrubí.

„Z toho důvodu začne kompletní rekonstrukce Žižkovy ulice až letos na podzim,“ doplnil Jan Hocek z Odboru rozvoje a investic.

Už dokončena je nyní rekonstrukce vodovodu v 91 metrů dlouhé ulici U Parku s 80 mm trubkami. Práce nyní probíhají v sousední Lomené ulici. Tamní uzavírka by měla skončit 14. června.

„Dalšími plánovanými akcemi vodohospodářské infrastruktury je rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Šímově ulici. Tam dojde k výměně stávajícího potrubí kanalizace za potrubí s průměrem 250 až 300 milimetrů v délce 235 metrů,“ dodal Jan Hocek s tím, že nové bude i vodovodní potrubí v délce 262 metrů a průměrem 80 milimetrů. Práce by měly skončit letos říjnu.

Vodovod a kanalizaci město rekonstruuje také ve Vančurově ulici. Poslední úsek dlouhý téměř 180 metrů dostane do září nové deseticentimetrové potrubí vodovodní a kanalizace zase kameninu s průměrem 600 milimetrů.