Tu reprezentuje místostarosta Bedřich Pešan a další dva zastupitelé. Přesto, jak starosta tvrdí, bude VPM jednat i s dalšími stranami. „Rád bych poskládal vedení města tak, aby nikdo neměl pocit, že jsme ho odstrčili od rozhodovacích pravomocí nebo informací,“ řekl.

Stane se současný starosta Bystřice Daniel Štěpánek (ODS) lídrem radnice? O tom rozhodnou povolební jednání.To bystřická povolební jednání budou nejspíš docela složitá. Dvě strany, ODS a Sdružení nezávislých kandidátů, mají po pěti křeslech. Lídři těchto stran, současný starosta Daniel Štěpánek (na snímku) a někdejší, v roce 2011 odvolaná místostarostka Olga Mokošová, se určitě nedohodnou. Obě vítězné strany ale potřebují k většině ještě čtyři hlasy. Ve hře tak je koalice s ANO. Kdo mu nabídne víc?

Tým Občanů pro Neveklovsko a Volba pro Neveklovsko. To jsou s pěti mandáty nejúspěšnější volební strany v Neveklově. Vzhledem k tomu, že současný starosta Jan Slabý, letošní nejlepší starosta Středočeského kraje, už nekandidoval, budou v Neveklově hledat jeho nástupce.

Ve Volbě pro Neveklovsko, procentuálně nejoblíbenější straně kandidoval také současný neuvolněný místostarosta, Michal Sejk. Dostal v celém městě nejvíc hlasů, 587. Historik zaměstnaný jako ředitel Státního okresního archivu Benešov, má ale o svém postavení v neveklovské politice, jasno.

„O post starosty neusiluji, zůstávám v archivu,“ potvrdil Michal Sejk a připustil, že se křeslu místostarosty rozhodně vyhýbat nebude, i když diskuse o tom je zatím předčasná. „V záležitosti mého místostarostování je prozatím mnoho neznámých. Volební výsledek je, co do počtu mandátů, plichta a to, jestli se budu aktivně snažit prosadit na post místostartosty, vyplyne až z dalších jednání,“ dodal Michal Sejk.

Nejúspěšnější kandidátkou v Pyšelích se s 461 hlasem stala členka STAN, Dana Drábová. Státní úřednice v minulosti neměla ambice stát se starostkou a tak to nejspíš zůstane. A i když ke svým čtyřem mandátům potřebuje STAN ještě něco, pouhý jeden hlas nejspíš získá snadno. Proto se dá předpokládat, že na radnici znovu usedne jako starosta Stanislav Vosický.

O křeslo starosty bude usilovat také lídr kandidátky FK pro rozvoj Sázavy Ivan Koldcsiter.Vítězem voleb v Sázavě je FK pro rozvoj Sázavy, s lídrem Ivanem Koldcsiterem (na snímku). V posledním volebním období byl radním města. A protože získal nejvíc hlasů, 643 a jeho strana šest mandátů, může být právě on novým šéfem radnice. „Ano, budu o post starosty usilovat,“ potvrdil s tím, že o dvou hlasech, které FK pro rozvoj Sázavy potřebuje k nadpoloviční většině, rozhodnou další, právě probíhající jednání.

Lídr kandidátky STAN, dosavadní starosta Petr Šibrava, se do sboru zastupitelů dostal z až posledního, čtvrtého, postupového místa. Matematika je proto jasná.

S přehledem nejoblíbenějším politikem Trhového Štěpánova je současný starosta Josef Korn. Voliči mu dali 330 hlasů. A i když se do patnáctičlenného zastupitelstva dostali zástupci všech devíti volebních stran, je vysoce pravděpodobné, že lídrem radnice Josef Korn zůstane. „Budu o to usilovat. Myslím, že bychom se měli dohodnout,“ řekl.

Jeho Hasiči Trhový Štěpánov, mají tři mandáty, nejvíce ze všech. Další křesla mají ale například i tři další „hasičské“ volební strany - Dubějovice, Sedmpány a Dalkovice. Ustavující schůzi budou mít nová zastupitelstva 31. října.