„Počasí se umoudřilo – a i díky tomu se nám daří poruchy opravovat; nové nepřibývají,“ ohlédla se za nasazením poruchových čet během noci. Přesto na obnovení dodávek elektřiny stále čekají nejen jednotlivé lokality, ale i celé oblasti, kde se dosud nepodařilo připojit ani trafostanice.

Ve středních Čechách zůstává nejtíživější situace na Benešovsku; zejména v obcích v okolí Vlašimi a u Louňovic pod Blaníkem. Na zlepšení se čeká třeba i ve východních částech Mladoboleslavska a Kutnohorska.

Pro Benešovsko měly ráno příznivou zprávu také Česká dráhy. V půl šesté se podařilo obnovit provoz na páteřní trati spojující Prahu s Táborem a Českými Budějovicemi. Ta v neděli zůstala v důsledku pádů stromů neprůjezdná – a kvůli situaci na silnicích nebylo možné zavést ani náhradní autobusovou dopravu.

Rovněž zátarasy na hlavních silničních trasách se již hasičům na Benešovsku podařilo odstranit. Obezřetnost řidičů je však stále potřebná. Zvlášť na vedlejších silnicích musí ještě počítat s tím, že bude třeba brzdit před spadlým stromem nebo větvemi. Na Benešovsku však navíc při pondělním ránu potrápila motoristy novinka letošního podzimu: kluzké silnice.