To bylo současně také místem, kde došlo v sobotu 27. července k absolutnímu vyvrcholení Partičky na vzduchu Tour 2013.

A jak jinak, největší hvězdou byl opět Geňa. Doslova salvy smíchu se z benešovského publika ozývaly pokaždé, kdy Richard nevěděl, znervózněl a začaly mu téct nervy.

Zatímco při prvním ročníku happeningu pod širým nebem trápil po celou dobu návštěvy konopišťského amfiteátru tuto vykutálenou čtveřici vytrvalý déšť, letos se museli naopak schovávat před ostrými slunečními paprsky. Ty ale neodradili jak samotné aktéry od podávání skvělých bavičských výkonů, tak několik tisícovek diváků od toho, aby se ohromně bavili.

Stejně jako v loňském roce i tentokrát přijela své české kolegy podpořit svou improvizovanou show, kde je zábava tak hustá, že by se dala krájet pětice představitelů slovenské verze Partičky. Richard Stanke, Marián Miezga, Juraj Kemka, Róbert Jakab a Roman Pomajbo.

Jako exkluzivní host vystoupil krátce po půl osmé večer Meky Žbirka, který celou československou akci okořenil svými největšími hity. Ty si společně s prvním slovenským Zlatým slavíkem zazpívalo slovenskou Partičkou pořádně rozparáděné publikum.