Jedním z náhradních komisařů se tak stal dobrovolný hasič, druhým studentka vysoké školy. „Oslovila mě sekretářka z poříčského úřadu na jedné akci v Benešově a hned jsem do toho šel,“ popsal rychlou cestu do funkce volebního komisaře Ondřej Kučera.

Volby do krajského zastupitelstva v Benešově.
Opatření voliči i komisaři berou vážně, obavy z nákazy najevo nedávají

Byla to vlastně jeho obnovená premiéra. Volebním komisařem totiž už jednou byl. „To už je ale hodně dávno, asi tak před deseti lety,“ uvedl třiatřicetiletý dobrovolný hasič, který je sice obyvatelem Poříčí nad Sázavou, ale zaměstnání má v Praze, kde také tráví celý pracovní týden.

Online reportáž

„Kvůli volbám jsem přijel domů o něco dříve,“ potvrdil s tím, že ho v nové roli v podstatě nic nepřekvapilo, jen hygienická opatření vnímá jako nepříjemnou nutnost.

Ondra Kučera, člen SDH Poříčí nad Sázavou a volební komise.Zdroj: Deník / Zdeněk Kellner

Negativní dojem mu ales přehledem vynahrazují kolegové z komise. „Jsou super! Je s nimi legrace. Třeba právě teď si vybíráme už asi dvě hodiny jídlo. Chceme si nechat přivézt z Benešova pizzu, ale pořád se nemůžeme dohodnout jakou. Každý k tomu přidává nějaký svůj příběh, ale zatím jsme nic neobjednali. Doufám, že to do těch deseti hodin večer stihneme,“ dodal Ondřej Kučera.