Do soutěže se přihlásilo sedm kuchařek a jeden kuchař. Dohromady tak mohli příchozí ochutnat osm paštik, jedna z nich byla veganská z hlívy, druhá pak vegetariánská z několika druhů zeleniny. Ostatní paštiky pak soutěžící připravili tradičně z jater a masa, ale vždy je něčím obzvláštnili, buď kořením, nebo dalšími surovinami.

Soutěž vyhrála paní Němečková, která přinesla k ochutnání domácí paštiku připravenou podle svého receptu. U hlasujících tak nejvíce vítězila klasická lahodná kombinace masa a jater. Jako odměnu si vítězka odnesla krabici regionálních produktů z Podblanicka.

Po celou dobu bazárku hrála přítomným vlašimská skupina Náhodná setkání, která k této akci už neodmyslitelně patří. Ve stáncích si mohli zájemci koupit louňovické pivo Špácal, produkty z černého bezu z Křížova a uzeniny z Hrajovic.

Výtěžek z akce tentokrát poslouží přímo občanům Louňovic pod Blaníkem. Za vybranou částku si zakoupí ručně vyřezávaný betlém, který jim v obci chybí, a umístí ho do okna knihovny. “V plánu je betlém stále rozšiřovat, zakoupit třeba i malý vyřezávaný Blaník, aby se v budoucnu zaplnila všechna okna knihovny vedoucí do ulice. Betlém bude osvětlený a doplní tak naši výzdobu ve vsi,” uvedla Simona Borkovcová, kulturní referentka Louňovic pod Blaníkem. Při akci se tentokrát vybralo 6 553 korun.

Lucie Sedláková