Stejně tak jako osoba něžného pohlaví i on dokáže do posledního detailu uspokojit květinová přání každého zákazníka. Zatímco pro osmiletou slečnu uváže kytičku z něžných kvítků tulipánů, zralé ženě vytvoří kytici rudých růží. Své zákazníky dokáže uspokojit ale i v případě, kdy obdarovaným květinou má být muž. Díky celé řadě květinových doplňků vyroste pod jeho rukama dílo hodné skutečného mistra. Nad vším pak bdělým okem dohlíží spolumajitel květinového studia David Bouša.

Co všechno zákazníkům ve vašem stylovém květinářství nabízíte?
L.V. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout především kvalitní služby, jak by asi měly ve správném květinářství vypadat. Ze sortimentu nabízíme řezané a hrnkové květiny, obaly, vázy, zajímavé a také exotické sušené květiny a plody, či aranžmá do interiérů i exteriérů. Dále pak výzdobu nebo pravidelný květinový servis pro firmy, a to zejména pro obchody, kavárny, restaurace a hotely.

Kde vás lidé najdou?
D.B. V Benešově, na Masarykově náměstí 5. V prostoru za předzahrádkou kavárny, tedy mezi kavárnou Délice Café Jolie/restaurací TORO a pojišťovnou Kooperativa.

Není úplně běžné, aby květiny vázal muž. Jak na to pohlíží vaši zákazníci?
L.V. Řekl bych, že na to pohlíží obvykle dobře, a pokud to pro někoho není běžné, tak se bez ostychu zeptá. Mohu říct, že pro zákazníky je vždy podstatné, zda z obchodu odcházejí se svým nákupem spokojeni.

Připravujete pro své zákazníky v době adventu něco speciálního?
L.V. Připravili jsme pro naše zákazníky mnoho hezkých, zajímavých a neobvyklých adventních věnců a jiných vánočních dekorací. Jsme připraveni vyjít zákazníkovi vstříc a je samozřejmostí, že mu rádi připravíme výzdobu na zakázku dle jeho přání, což někteří naši zákazníci již využívají.

V čem je vaše květinářství jiné než ty ostatní?
L.V. Chtěli bychom naše zákazníky překvapovat a také inspirovat, aby u nás stále viděli něco nového, aby si mohli zkrášlit svá obydlí a nebo udělali radost kyticí od nás, která dle našeho názoru, převyšuje sortiment a kvalitu nabízeného zboží v okolí. Již v současné době můžeme konstatovat, že se k nám zákazníci vracejí, mimo jiného i z důvodu, že zde nabízíme kompletní květinový servis, vážeme dárkové kytice pro každou příležitost. Na svatby, promoce, životní jubilea, do interiérů i exteriérů. Prodáváme pokojové květiny, vázy, skleněné dekorativní předměty, květinové obaly z exotických materiálů, a netradiční komponenty suchých vazeb. Vytváříme neobvyklé a zajímavé vazby.

Květiny váže muž, vy coby spolumajitel jste také muž. Co vás vedlo k tomu si otevřít ryze mužské květinářství?
D.B. Mám rád hezké věci. Květiny a zajímavá aranžmá se mi vždy líbila. Otevřením našeho květinářství jsem si splnil jeden ze svých snů. Moje rozhodnutí usnadnilo i to, že prostor v historickém domě, v kterém sídlí naše květinářství, je velmi krásný. Má nádherný strop s klenbami i své nezaměnitelné charisma. Také pracovní spojení s člověkem, který v oboru dělá již řadu let a je v tom velmi šikovný, to všechno ovlivnilo mé rozhodnutí. Proto se nebojte k nám vstoupit a vyzkoušet jeho profesní kvalitu.

Ladislave, jak dlouho se floristice věnujete?
L.V. Floristice se věnuji od střední školy. Práce s květinami mne baví a naplňuje, i když se může zdát někomu pomíjivá. Možná právě proto.

Kde hledáte inspiraci pro vázání květin?
L.V. Sleduji práce zahraničních renomovaných mistrů floristiky. Samozřejmě i českých, kterých si velmi vážím, protože je dost těžké prosadit něco nového u nás, kde není kultura darování květin na takové úrovni jako jinde ve světě.

Ty tam jsou doby červených karafiátů s asparágusem. S čím vším se dá květina kombinovat?
L.V. S kde čím. Nejsou v tom hranice. Je to především o vkusu a nápadu. Já osobně mám stále rád i karafiáty, které se dají kombinovat s jinými druhy květin. Lze říct, že zákazníkovi nabízíme tradiční květiny vypěstované v našem podnebí a rovněž široký sortiment květin od nádherných velkokvětých jihoamerických růží, různé druhy exotických či ne zcela známých květin.

Kdybych vám dala limit pět set korun s tím, že chci uvázat kytku, které bude plná náruč. Jak byste si s tím poradil?
L.V. Věřím, že poradil. Snadnější by to bylo v létě, kdy jsou květiny levnější. No a v ostatních obdobích? Něco bychom vymysleli, tak abychom představy zákazníka uspokojili. S ohledem na náš sortiment však můžeme uspokojit všechny zákazníky, tedy i ty, kteří nemají zájem investovat takto velkou částku do květin. Rádi odborně uvážeme kytici za dvě stě nebo třeba za tři sta korun. Důležité je do obchodu vstoupit a své přání sdělit.

Ladislave, účastníte se nebo účastnil jste se nějakých soutěží? Jakých a s jakým výsledkem?
L.V. Zúčastnil jsem se ještě na škole, kde mne sponzorovala škola. Vlastně soutěžím každý den. Snažím se, abych se nemusel za to, co udělám stydět. Pro mne je nejlepším oceněním spokojenost zákazníka, který se k nám rád vrací. A podle ohlasu klientů se mi to daří.

Podle čeho by měl dárce vybírat pro obdarovaného květinu? Podle věku, podle toho k čemu je květina darovaná, jakou má oblíbenou barvu…?
L.V. Tak nějak to je. Vlastně jste si zároveň odpověděla.

Pane Vaňku. objevila se vaše floristická práce v některém z medií?
L.V. Několikrát jsem byl hostem pořadu České televize Sama Doma a dva roky jsem pravidelně přispíval do měsíčníku Katka náš útulný byt.

Kde se o vašem květinářství dozvědí zákazníci více podrobností?
D.B. Aktuality z našeho květinářství najdete na našem Facebooku.