Turisté vyrazí na Pyšelku

Benešov – Na výlet s Klubem českých turistů se můžete vypravit ve středu z Benešova. Odjezd účastníků je vlakem v 7.52 hodin do Senohrab, kde přestoupí na autobus do Pyšel. Výšlap přes Loretu a Nespeky na Pyšelku a poté na spoj do Pyšel měří jedenáct kilometrů. 

Na zahradě týnecké fary proběhne setkání věřících

Týnec nad Sázavou – Odpolední setkání farníků se uskuteční v neděli od 14 hodin na zahradě fary v Týnci nad Sázavou. Popovídat si, blíže se poznat a poslechnout si u toho dechovou hudbu v podání Týnečanky přijdou věřící z Týnce nad Sázavou a okolí. Akce římskokatolické farnosti se koná již popáté. 

Návštěvníci zámku Vysoká Lhota se projedou v kočáře

Vysoká Lhota – Den otevřených dveří pořádá v sobotu od 11 do 16.30 hodin zámek Vysoká Lhota v Čerčanech. Účastníci se mohou těšit na spoustu vystoupení, her či skákací hrad. Zájemci si vyzkouší, jaké to je dívat se na svět z kočáru nebo z koňského hřbetu. Prohlédnout si mohou i zdejší muzeum kočárů, sedel, povozů a postrojů, jehož součástí je i Juráškovo sedlo z pohádky Tři oříšky pro Popelku. 

Bukovany oslaví sedm set let obce

Bukovany – Sedm set let od první písemné zmínky o obci si o víkendu připomenou v Bukovanech. Hlavní část oslav proběhne v sobotu odpoledne na fotbalovém hřišti, kde ve 14 hodin vystoupí benešovské mažoretky a bude otevřen dětský koutek. Na programu je i ukázka požárního útoku Sboru dobrovolných hasičů Bukovany a historických vojenských vozidel. Místní borci změří své síly ve fotbalovém utkání s ženským týmem Dukla Praha v 16 hodin. Večer se ponese v hudebním a tanečním duchu, vystoupí kapely Týnečanka a Pohoda. Po celý den mohou občané zavzpomínat na léta minulá u výstavy fotografií, historických dokumentů a tvorby místních umělců nebo obdivovat model železnice ze sbírky místního občana Jiřího Pazdery. Součástí slavností bude i křest knihy mapující dění v obci v uplynulých deseti letech. 

Dárek pro tatínky do klíčenky vyrobí děti v Cirgusu

Benešov – Benešovský Cirgus, sociální projekt zaměřený na děti a dospělé, pořádá tento týden dvě akce. Jelikož se blíží Den otců, připravili organizátoři dílnu s názvem Pro tatínky do klíčenky, na které můžete vyrobit dárek ve středu od 15.30 hodin. Čtvrtek bude zasvěcen divadlu. Představení Smysl Kura je určeno větší dětem a dospělým, začátek je v 17 hodin. 

Taneční příběh Kovboj a Ája předvedou děti ve Voticích

Votice – Na rozloučení s absolventy tanečního oboru a taneční příběh Kovboj a Ája zve všechny příznivce Základní umělecká škola Votice. Slavnost proběhne v úterý od 18 hodin v sokolovně.