„V současné době jednáme o tom, zda zachovat alej hlohů v Jiráskově ulici. Stromořadí tam v každém případě zůstane, ale nejprve musíme vědět, v jakém stavu tamní hlohy jsou,“ vysvětlil místostarosta Benešova Roman Tichovský. Kromě stromů se v Jiráskově ulici změní také její uspořádání. Přibýt by měla dlažba a obrubníky. Ulice tak podle místostarosty dozná vizuálních, nikoliv rozměrových změn.

S výraznými změnami ve prospěch zeleně na úkor asfaltu počítá radnice také v Husově ulici a na Husově náměstí. „V Husově ulici bychom chtěli prodloužit alej podél silnice až k Táborské ulici, což znamená výsadbu i před bývalým objektem VZP na Husově náměstí,“ prozradil starosta města Jaroslav Hlavnička.

Závěrečné fázi rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Na Karlově v Benešově, pokládce žulové dlažby, předchází zhutnění podloží.
OBRAZEM: Rázy pěchovadla v ulici Na Karlově rozkmitaly celou radnici v Benešově

Husova ulice se po úpravách stane jednosměrnou od křižovatky s Jiráskovou ulicí až k Táborské ulici. Na straně domů, proti parku u gymnázia současně vzniknou šikmá parkovací stání. „Budou regulovaná cenou. Nechceme, aby řidiči auta ráno odstavili a odešli na celý den do práce a místo se tak stalo jen dalším parkovištěm,“ vysvětlil Roman Tichovský.

Husovo náměstí, jehož centrální parkově upravená část je obklíčena třemi vozovkami, jednu z nich ztratí. Zůstanou jen ty na Táborské a Husově ulici. Komunikace, která motoristy nyní přivádí od Táborské do Žižkovy ulice, se stane součástí náměstí bez možnosti průjezdu. Na styku s Husovou ulicí totiž bude zaslepena.

Z výstavby chodníku mezi Týncem nad Sázavou a Podělusy.
Nové chodníky, zastávky či přechody. Dotace mají zlepšit bezpečnost v dopravě

„Tuhle změnu vítám. Křižovatka z náměstí do Husovy ulice není bezpečná už také proto, že tam chybí přechod pro chodce. Přitom tudy denně chodí děti do umělecké školy,“ zhodnotila Vlasta Chromá, jejíž dům stojí právě u komunikace, z níž se stane součást náměstí.