Dílo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) směřuje do finále. „Tento týden byly na pravé části okružní křižovatky položeny ložná a obrusná vrstva a následovat bude pokládka vodorovného dopravního značení, dokončena krajnice a osazeny sloupy veřejného osvětlení,“ připomněl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

V neděli 27. září pak přijde za asistence Policie ČR řada na osazování portálů dopravního značení. „To na nezbytně nutnou dobu v tomto úseku zastaví provoz,“ upozornil Buček.

Termín byl vybraný s ohledem na pondělní státní svátek. V neděli se totiž očekává nejnižší intenzita dopravy během prodlouženého víkendu. „Od pondělí 5. října se pak začne pracovat na plnohodnotném napojení silnice I/3 směrem od Tábora, aby vše bylo hotové 25. října,“ dodal mluvčí ŘSD.

Kvůli uzavírce budou muset jet všechna vozidla na objížďky – přes město. Auta od Prahy sjedou u benzinového čerpadla Benzina, které už bude řidičům k dispozici. Přes Pomněnice zamíří k silnici II/106 od Týnce nad Sázavou. U rozvodných závodů ČEZ se napojí zpátky na silnici I/3.

Pro zvýšení bezpečnosti se úsek až k silnici II/106 stane jednosměrným. Navíc se změní i přednosti v jízdě. Po dobu uzavírky se stane silnice od Týnce vedlejší. A totéž bude platit i při výjezdu z Benešova. U rozvodných závodů se bude najíždět na dočasně hlavní silnici, i když by tam auta ze silnici I/3 přijíždět neměla.

Přednost v jízdě ale budou muset dát řidiči při cestě na Týnec na křižovatce poblíž hájovny Želetinky. Právě tam budou přejíždět objízdnou trasu a momentálně hlavní silnici. Přednost tam dostanou auta přijíždějící zprava.

Opačným směrem od Tábora na Prahu sjedou auta ze silnici I/3 u motorestu Benica a ulicemi Ke Stadionu, Hodějovského a Červené Vršky se na severu Benešova napojí zpět po nové části okružní křižovatky na silnici I/3.

I z této trasy se stane hlavní silnice, proto by si motoristé jezdící popaměti měli dát pozor zejména na křižovatce v Hodějovského ulici. Hlavní silnice tam za běžných okolností vede k mostu přes železnici, kvůli uzavírce ale bude hlavní kolem restaurace Na Bejkárně.