„Oznámení o nálezu těla neznámé totožnosti na břehu řeky Sázavy pod železničním mostem v obci Čerčany jsme přijali v sobotu 27. července před čtvrtou hodinou odpoledne,“ potvrdila policejní mluvčí.

Oznamovatel počkal na příjezd složek Integrovaného záchranného systému včetně hasičů a policistů v kiosku u tenisových kurtů na Palubě.

Z informací benešovské Policie ČR zatím není jasné, zda se jednalo o muže či ženu. Důvod k pozdržení takové informace je ale celkem logický. „Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu,“ sdělila Veronika Čermáková.

Policisté nyní zjišťují především totožnost zemřelého. Ale souběžně se zajímají také o příčiny skonu nalezeného člověka. „Proto byla také nařízena soudní pitva,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Právě verdikt patologa bude rozhodující pro postup dalšího vyšetřování čerčanského případu. Jestliže by soudní lékař zjistil, že za úmrtím člověka nalezeného pod železničním pod mostem stojí jiná osoba nebo okolnosti, ubíralo by se vyšetřování jiným směrem, než v případě přirozené smrti.