Průjezd Nádražní ulicí musejí zatím oželet řidiči. Ulice je neprůjezdná v souvislosti s výkopovými pracemi poblíž rekonstruované budovy nádraží ČSD. Nové nástupiště se zastřešením pro cestující už je v provozu, což si pochvalují jak cestující, řidiči hromadné osobní přepravy, i obyvatelé Vlašimi.
„Našim cílem bylo ulevit dopravě hlavně v centru města. Tomu se nyní autobusy vyhýbají, protože tvar nástupiště umožňuje jejich pohodlné otáčení a výjezd zpět na přeložku,“ říká starosta Vlašimi Luděk Jeništa.
Zatímco první etapa výstavby nádraží je podle harmonogramu u konce, napilno mají pracovníci dodavatelské firmy na vlastní nádražní budově. Zde se pracuje až do večerních hodin hlavně v interiérech budovy. Nádraží, které přestavbou ztratilo typický charakter nádražních objektů, v budoucnu nabídne vedle moderního terminálu, čekárny a sociálního zařízení také zázemí pro cestující. Ti se zde budou moci například občerstvit v internetové kavárně a při čekání na spoj vyhledat na jednom z deseti počítačů potřebné informace. Tři  čtvrtiny z téměř pětačtyřiceti milionů korun, které si rekonstrukce nádraží vyžádala, uhradí Evropská unie z projektu, který se podařilo vlašimské radnici prosadit ve velké konkurenci. Také z tohoto důvodu je celý průběh stavebních prací pod drobnohledem kontrolních orgánů.
„Doufáme, že nám v podzimních měsících bude přát počasí a rekonstrukce celého prostoru bude podle harmonogramu dokončena ještě letos. V opačném případě se dokončení stavby přesune až na jaro,“ dodává Luděk Jeništa.