Neskutečný hattrick se letos povedl Pavlu Sirotkovi, kondičnímu trenérovi benešovského S-centra a závodníkovi v párovém aerobiku.
Do sbírky si vyučený zlatník po zlaté medaili z helsinského mistrovství Evropy a vítězství
v domácím šampionátu, vydřel spolu s partnerkou Veronikou Šindelářovou (na snímku) při víkendovém mistrovství světa v ruském Dubně titul nejvyšší. „Porazil jsem i můj dlouholetý vzor Jonathana Caňadu ze Španělska, několikanásobného mistra světa v různých kategoriích, ke kterému jsem vzhlížel
s úctou i respektem od malička a považoval jsem za čest s ním závodit,“ pochlubil se Pavel Sirotek, jehož spolu s Veronikou čeká ve středu 17. prosince za přítomnosti televizních kamer gala večer v hotelu Praha, kde se sejde celá současná špička závodní špička spolu s průkopníky aerobiku a fitness v Čechách v čele s Olgou Šípkovou.
Reprezentační dvojice v pondělí nad ránem přivezla do Prahy kromě zlatých medailí i pohár, které Pavel v úterý ukázal svým benešovským dětským svěřencům ze školy aerobiku. „Medaili zítra ukážu také ženám při pravidelném cvičení
v Černoleské ulici,“ přislíbil mistr světa s tím, že pro něho, pro děti i cvičenky, o něž se stará, je zisk titulu další motivací pro sportování.
Ruské finále mělo o víkendu tak nabitý program, že soutěžní sestavy konkurentů ze Španělska, Německa i Austrálie český pár, který se rozcvičoval a připravoval v tréninkové hale, ani neviděl. „Ve třech finálových kolech jsme zaznamenali pouze jejich bodové hodnocení. Ve třetím kole jsme čekali, jak dopadnou Španělé, a potom nastala velká radost,“ připomněl Pavel Sirotek průběh mistrovství, z něhož záznam uvidí až v sobotu 13. prosince na ČT 4 Sport.

Chtěli alespoň na bednu a vyhráli MS v aerobiku

Finálové cvičení světových konkurentů naštěstí sportovní český pár v Dubně u Moskvy neviděl. Až v sobotu se podívá na TV

„Ono bylo pro psychiku lepší, že jsme cvičení konkurence neviděli. Alespoň jsme byli méně nervózní,“ poznamenal Pavel Sirotek, novopečený mistr světa, jenž do Ruska minulé úterý letěl s přáním dostat se alespoň na bednu.
Česká výprava byla ubytovaná v hotelu mimo město v horách u sjezdovky a do haly na druhém konci Dubna, které leží zhruba 100 kilometrů od Moskvy, denně dojížděla na tréninky a sledovat vystoupení kadetů a juniorů.

Tři dny sledovali své budoucí nástupce
„Dívali jsme se, jaká nám v příštích letech vyroste a bude šlapat na paty konkurence,“ poznamenal úsměvem benešovský kondiční trenér.
Výkony sportovců v Rusku posuzovala sedmičlenná jury, jejíž členy před závodem určil los. Vyřazovací systém nemilosrdně posílal soutěžící do šaten.

Chybička se vloudila, bylo ticho
„Hned v prvním kole jsme zkoprněli. Nastupovali jsme jako první a neozvala se hudba. Prostě vadné cédéčko. Úplně se mi rozklepali kolena. Drželi jsme se partnerkou a nervózně čekali, co bude. Poslali nás z pódia pryč a nastoupili jsme až na závěr. Nějaké chybičky v sestavě se nám nevyhnuly,“ zavzpomínal na kruté chvíle vítěz.
„Ve druhém kole, kdy několik páru odpadlo s nejnižším bodovým hodnocením, jsme už chyb měli méně. Pod známku osm z desetistupňové škály jsme nešli,“ dodal k průběhu šampionátu Pavel Sirotek, pro něhož bylo Mistrovství světa v Dubně vrcholem sportovní kariéry.

Uvažoval jsem o konci kariéry
„Před odletem do Moskvy mě napadlo, že bez ohledu na výsledek skončím, ale vítězství mě nakoplo a tak se těším na příští rok, kdy bych chtěl spolu s Veronikou zisk zlatých medailí z republikového, evropského i světového mistrovství zopakovat,“ nastínil další plány šampión, jenž s partnerkou tvoří tandem pouhý rok.
„Veronika cvičí aerobik už sedm let a jako dvojice jsme si sedli. Jsme spolu téměř každý den a slyšíme na sebe. Ale tak, jako všude, se dokážeme pořádně pohádat,“ poodhalil zákulisí zlatého páru starší a zkušenější Pavel.

Veronika mě také dokáže rozčílit
„Veronika se nechá vést i poradit. Ale dokáže mě rozčílit, když ji doporučím, jak se nejlépe rozcvičit a ona to pak stejně udělá jinak, podle svého,“ hudroval s úsměvem několikanásobný mistr Evropy i světa.
„Nejkritičtější okamžiky jsou, když se vrátí ze školy, studuje fakultu tělesné výchovy a sportu, unavená a navíc jsme vyčerpaní po tréninku,“ objasnil Pavel Sirotek.

V Moskvě v neděli jen na skok
Český pár na prohlídku Dubna, centra ruského atomového výzkumu, neměl v průběhu šampionátu čas. Až při návratu se v neděli vypravili na prohlídku centra Moskvy. „Konečně jsem také viděl polorozpadlého Lenina. Před třemi lety nebyl kvůli několikahodinovým frontám na návštěvu mauzolea čas. Teď jsem si frontu vystál hned dvakrát. Poprvé mě od vchodu vrátili a musel jsem odevzdat mobil i fotoaparát do úschovny,“ podotkl sportovec, jenž si z čerstvé návštěvy Ruska kromě medaile a poháru přivezl tradiční matrjošku i vodku.