„Tentokrát jde o už 18. ročník a konat se bude v Čerčanech, přímo v FMX parku Petra Piláta,“ potvrdila PR manažerka Lenka Netušilová s tím, že dokonalou vzrušující sportovní podívanou doplní jako pokaždé i zábava pro celou rodinu s workshopy a soutěžemi, z nichž žádné dítě neodejde bez ceny.

Připomněla také, že na programu jsou nejen FMX exhibice v podání Petra „Pilníka“ Piláta a jeho hostů, kterými budou například světové hvězdy FMX Brice Izzo a Davide Rossi, ale řada přijde i na BMX exhibice se salty a triky nebo parkur.

| Video: Youtube

Akrobacie se ale nebude odehrávat jen přičiněním motokrosařů.

Nad areálem předvede svou leteckou akrobacii v podání českého pilota Martina Šonky. Pro tu příležitost naplánoval se svým letadlem dechberoucí akrobatické prvky přímo nad hlavami návštěvníků.

Akce startuje ve 14 hodin. Vstupné v předprodeji vyjde na 299 Kč, na místě 399 Kč. Děti do 15 let a senioři nad 70 let mají vstup zdarma.

Co je FMX
Zkratka vychází ze slov Freestyle Motocross, což je v podstatě druh motokrosu. Závodníci při něm předvádějí na svých motocyklech kaskadérské skoky a triky, za které je bodově hodnotí rozhodčí. Tak jako kterýkoliv motorsport, a tato disciplína, možná ještě víc, patří FMX k velmi nebezpečný sport, z něhož si závodníci poměrně často odnášejí i těžká zranění.