Na příběh plný fantazie, kterým chce tento vynikající český režisér navázat na slavnou tradici českých trikových komedií, jako Dívka na koštěti nebo Jak utopit doktora Mráčka, v nichž se potkává moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí.

„Příběh vypráví o rodině strašidel, která žila poklidným životem ve starší vile na kraji města dokud nepřišel úředník Patočka (Vladimír Polívka), který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov a zjistil, že za dům neplatí pěknou řádku let nikdo nájem a je tedy potřeba tuto skutečnost změnit," nastínila zápletku rodinné komedie, která se natáčí mimo jiné i na zámku Líšno tisková mluvčí filmu Uljana Donátová.

Strašidla nemají ale žádné peníze

Jenomže jak známo, strašidla nemají žádné peníze. Takže co teď? Vystěhovat se a opustit tak sladký strašidelný život, v němž si hejkal Hugo (Bronislav Kotiš), jeho paní Patricie (Tereza Kostková) a její matinka Žofie (Carmen Mayerová) čarovaly, vodník Bubla (Jiří Dvořák) se staral o dušičky a víla Jitřenka (Sára Sandeva) si tančila lehkonohé tanečky, nebo začít vydělávat na nájem? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti, Ester (Nela Řehořová) a Eleonor (Petr Šimčák) do školy.

„Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky, upíra Ignáce z Temešváru (Karel Dobrý)? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací," popsala útrapy nejen pohádkových bytostí, ale i „obyčejných" lidí Uljana Donátová.

Natáčet se bude až do konce října

Natáčení Strašidel, v němž se objeví například i Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký coby ředitel školy či v roli třídní učitelky Anna Polívková začalo 23. září a konec je naplánovaný zhruba na konec října.

„Natáčet se bude v interiérech i exteriérech Středočeského kraje, konkrétně v Lítni, Řevnicích, na zámku Líšno, v lázních Toušeň a v Praze," dodala tisková mluvčí s tím, že do menších rolí obsadil Zdeněk Troška Petra Nárožného, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka, nebo Janu Bernáškovou.