To všechno má v plánu pro své občany zřídit vedení města. Chce tím vyjít vstříc lidem upoutaným na invalidní vozíky, ale i těm se zhoršenou pohyblivostí. Jde o to, aby při návštěvě MěÚ už nemuseli bezradně postávat pod osmi schody, které je dělí od vstupu do budovy.

„V této chvíli se zpracovává projet a jeho realizace je závislá na penězích,“ uvedl Martin Kadrnožka, starosta Týnce nad Sázavou s tím, že město chce v dohledné době požádat Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci.

„Pokud bychom jí dostali, rádi bychom začali co nejdříve. V opačném případě uvidíme podle peněz,“ vysvětlil Kadrnožka.
Kdy se s budováním bezbariérového přístupu a výtahu, který by začínal přímo 
z úrovně chodníku a měl zastávky v přízemí a prvním patře začne, nedokázal starosta Týnce říct. Stejně tak, kolik by měl celý projekt stát.

„Všechno záleží na tom, zda a jak rychle získáme peníze. A cena? Počítáme s rozpočtem mezi pěti sty tisíci až jedním milionem korun. Ale přesnou sumu vám v tuto chvíli nejsem opravdu schopen říct,“ dodal Martin Kadrnožka.

Ještě před čtyřmi roky, kdy seděl ve starostově křesle Zdeněk Březina, tento problém Týnec příliš neřešil.
„Při vší úctě k handicapovaným lidem, se tohle nevyplatí. Takovou návštěvu máme maximálně několikrát do roka,“ obhajoval v roce 2008 tento technický nedostatek, i přístup města k postiženým lidem, minulý starosta.