Poslední prázdninová sobota ve zdejším muzeu vojenské techniky každoročně uzavírá návštěvnickou sezonu.

„Letošní Tankový den bude zasvěcen tankové technice používané na Středním východě. Nebude chybět ani soutěž pro děti o jízdu v obrněném transportéru,“ řekl ředitel Vojenského historického ústavu Aleš Knížek s tím, že muzeum se pro návštěvníky otevře už půl desáté a komentované ukázky vojenské techniky začnou o hodinu později.

V rámci hlavní ukázky tak návštěvníci uvidí například premiéru tančíku Khálid z Jordánska nebo dynamickou ukázku modernizovaného tanku T-72, obrněného vozidla Iveco a transportéru Pandur.
Odpoledne je na programu například bojová ukázka strážního praporu aktivních záloh nebo bojová ukázka z druhé světové války,“ doplnil ředitel ústavu.

Také letos České dráhy vypraví na návštěvnicky oblíbenou prázdninovou akci historický vlak tažený parní lokomotivou. Pára vyjede z Bráníka v 9.46 a do zastávky Krhanice by měla dorazit v 10.57. Poté pokračuje Posázavím až do Postupic, kam dojede ve 13.08. Na zpáteční cestu z Krhanic se vlak vydá v dvě minuty před šestou.

Během Tankového dne se koná sbírka na pomoc postiženým povodněmi v Libereckém kraji. Výtěžek poputuje na povodňové konto Charity ČR.⋌KAREL CHLUMEC