Skvělá atmosféra, nepřeberné množství stánků s historickými řemesly, kde nechybělo pochopitelně ani to ševcovské, a spousta zábavy, jak pro ty nejmenší, tak pro ty, kteří již dětským střevíčkům odrostli.

„Byl jsem tady už loni, a jak podobné akce nemusím, termín druhého ročníku Ševcovského jarmarku v Načeradci jsem si napsal do svého diáře červenou tužkou. A rozhodně jsem nelitoval," nešetřil slovy chvály a nadšení Miroslav Záhorský, který přijel do městyse pod bájnou horou Blaník z Prahy.

Podobně hovořil i Jaroslav Veselý z Benešova.

„Ševcovský jarmark v Načeradci je záruka kvality. Podobně jako Vánoční jarmark v Kondraci, kam jezdíme s rodinou pravidelně už několik let," uvedl tatínek šestileté Natálky. Ta se nemohla odtrhnout od ručně vyřezávaného kolotoče, loutkového divadélka, nebo sněhově bílého králíka, kterého si sebou coby domácího mazlíčka přivezla přadlena.

Letošní ročník Ševcovského staročeského jarmarku byl plný novinek. Kromě uměleckého kováře či dráteníka přijala pozvání od pořadatelů i již zmiňovaná přadlena, sokolník, sklářka nebo třeba svíčkářka s jejíž pomocí si mohli zájemci vyrobit vlastní svíčku z včelího vosku.

„Ve farní zahradě máme i pravé hradní dělo, z kterého si stejně jako ze zámecké pušky nebo kuše mohou zájemci vystřelit. Nechybí ani Ševcovské safari, stánky s občerstvením a samozřejmě ani možnost posedět v ševcovsko-francouzské kavárničce," prozradila hlavní organizátorka ševcovského jarmarku Hana Stehlíková.

Pro děti pak byla připravena již tradiční ševcovská hra, kdy na ně za splnění úkolů na jednotlivých stanovištích čekala odměna.