To, v podobě dalších řidičů sice hrozí hned po vjezdu na tuhle rušnou silnici prakticky neustále, ale nebezpečí, o kterém pojednává tento článek, může přijít nečekaně. A o to je to horší.

Ještě před tím, než motoristé vjedou do oblasti lesního masivu Tužinka, kde jezdci v protisměru mířící k Benešovu dosahují rekordních rychlostí, mohou sami vyletět ze silnice. Nebo do protisměru. V cestě autům spěchajícím k hlavnímu městu se totiž u zálivu autobusové zastávky Cihelna rozprostírají hluboké a rozlehlé kaluže.

„Je to asi měsíc, co jsem volal na tísňovou linku 158 a upozorňoval na ty louže policisty," uvedl František Fiala z Mrače, který tudy za pracovními povinnostmi projíždí několikrát denně.

Vyjádření a názor dopravních policistů na situaci u Benešova, se nepodařilo zajistit.

Od té doby se ale nestalo nic. Jen voda při suchu zmizí a při dalším vydatnějším dešti se na kraji silnice, po níž denně projíždí kolem dvaceti tisíc aut, objeví znovu.

Voda sice stojí převážně za bílou lajnou vodorovného značení oddělující jízdní pás od odstavného pruhu, ale část kaluže přesto zasahuje i do samotné vozovky. Kdo není na najetí na vodu připravený, může skončit špatně. Je proto vlastně malý zázrak, že kvůli této překážce tady ještě ke karambolu nedošlo.

Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 28. srpna.